Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Fotomodellik Kursu

En Güzel Fotoğrafların Yıldızı Olun!

Dev Markaların Çalışmak İsteyeceği Bir Fotomodel Haline Gelin!.. Model Akademi Fotomodellik Kursu

Moda dünyasına eşsiz karelerinizle adım atmak, fotoğrafçıların, markaların ve modacıların çalışmak için can attığı bir fotomodel haline gelerek kariyerinizi zirveye taşımak istemez misiniz? Yanıtınız evetse en doğru adrestesiniz!..

Model Akademi fotomodellik kursu ile ışıltılı bir kariyer için ilk adımı atacak, yeni mesleğinizin sırlarını duayen fotomodeller ve usta fotoğrafçılardan eğitim alarak öğrenecek, başarılı bir fotomodel olmak için kariyerinize rakiplerinizden birkaç adım önde başlayacak, en dikkat çeken pozları siz vereceksiniz!..

Siz de Model Akademi ayrıcalıklarından yararlanacağınız bir fotomodellik eğitimi için daha fazla vakit kaybetmeyin, hayatınızı ve kariyerinizi yeni baştan yaratmak için hemen bizimle iletişime geçin!..

Her yıl fotomodellik eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için hayallerinden vazgeçiyor.

fotomodellik kursu

Tüm Fotomodellik Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 36 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Fotomodellik Kursu 1 gün 3 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve uygulama eğitimlerini içinde bulunduran, poz verme teknikleri, fotoğrafta kurgu ve kompozisyon, fiziksel özelliklere göre poz verme, kamera önü çalışmalar, imaj ve styling konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotomodellik Kursu Model Akademi

Hayallerinizin kariyerine Model Akademi ile adım atmaya hazır mısınız? İmajınızı ve poz verme becerilerinizi geliştiriyor, sizi mesleğinizin zirvesinde olmaya hazırlıyoruz! Türkiye’nin en güncel fotomodellik kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve grup dinamiğine göre eğitimler alın!

fotomodellik kursu eğitimenleri

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, mesleğine kendini adamış, Türkiye’nin deneyimli ve profesyonel modellerinden fotomodellik eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
fotomodellik kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Fotomodellik kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı fotomodellik kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı fotomodellik kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların fotomodellik eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotomodellik kursu alarak suça ortak olmayın!

fotomodellik kurs

Fotoğrafçılar Sizinle Çalışmaya Can Atacak!

İşinizin teknik sırlarını en iyi şekilde öğrenmeye, birikim sahibi bir fotomodel olarak fotoğrafçıları şaşırtmaya hazır mısınız?

Model Akademi fotomodellik dersleri ile portre, moda ve styling fotoğrafçılarının en çok çalışmak istediği fotomodellerden biri haline gelecek, poz verme teknikleri hakkındaki bilginiz ve göz alıcı imajınızla fotoğraf çekim sürecini kolaylaştıracak, sektörde kısa zamanda adınızı duyurarak öne çıkan bir isim haline geleceksiniz!

Başarılı bir kariyer için ilk adımlarınızı fotomodellik kursları ile atın, zirveye ulaşmanız çok daha kısa sürsün!

Markaların İlk Tercihi Olun!

Yeteneğinizi mesleğiniz haline getirmek istiyor, markaların en çok talep ettiği fotomodeller arasına girmeyi mi amaçlıyorsunuz?

Kariyer yolculuğunuza sağlam adımlarla başlamaya ve mesleğinize dair her şeyi öğrenmeye hazır mısınız? Model Akademi fotomodellik dersleri ile kısa sürede bir ürünü sattıran, tanıtımını kolaylaştıran ve güçlü yanlarını öne çıkaran poz verme teknikleri, kompozisyon kuralları ve kurgu seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz...

Model Akademi fotomodellik dersleri ile sağlam bir temele sahip olacak, farkınızı daha yolun başında bile belli edeceksiniz!

fotomodellik kursları
fotomodellik eğitimi

Kariyerinizi Zirveye Taşıyın!

Kamera önü deneyiminizin yeterli olmadığından endişe mi ediyorsunuz? Neye göre poz vermeniz gerektiğine dair bir fikriniz yok mu? Fotoğrafçılıkta kompozisyon kurallarını öğrenmek, kamera karşısında nasıl hareket edeceğinizi bilmek mi istiyorsunuz?

Fotomodellik kursları ile Model Akademi olarak öğrencilerimize kariyerlerini zirveye taşıyacak mesleki sırları aktarıyor, moda ve portre fotoğrafçılığından kamera önü çalışmalara, fotoğrafta beden dili kullanımından mekana göre poz vermeye kadar her konuya eğiliyoruz!

Siz de başarılı bir fotomodel olarak kariyer basamaklarını hızla tırmanmak istiyorsanız Model Akademi fotomodellik eğitimi ile tanışın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Mankenlik Okulu – Eğitimin Tek Adresi!

Moda dünyasının en çok tercih edilen fotomodellerinden biri haline gelmek istiyorum diyor, ancak kamera önünde nasıl hareket etmeniz gerektiğini yeterince bilmiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun fotomodellik kursu programını belirleyelim. Fotomodellik Kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, hayatınızın seyrini bambaşka bir yöne çevirelim…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun fotomodellik eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre fotomodellik kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir fotomodellik dersi veriyoruz.

fotomodellik kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotomodellik dersi ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için fotomodellik kursları sonrası kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotomodellik eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Hemen Harekete Geçin, Model Akademi Fotomodellik Kursları ile Kariyerinize Hızlı Başlayın!

Türkiye’nin en çok tercih edilen Fotomodellik Kursu Model Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Fotomodellik Kursu programımızı inceleyin, size özel fotomodellik eğitimi planlayalım!

model akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
model akademi fotomodellik kursu

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotomodellik kursu içeriğini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
fotomodellik kursları

Kendinize Yatırım Yapın!

Yeteneklerinizi ve potansiyelinizi tam anlamıyla açığa çıkarmak için fotomodellik kursumuzdan yararlanın, hayalleriniz için ilk adımı atın!

Kayıt Ol »

Adınızdan Söz Ettirin!

Mesleğinin tekniğini ve püf noktalarını bilen bir fotomodel olarak sektörde adınızı duyurmak istiyorsanız fotomodellik dersleri ile işi duayenlerden öğrenin, geleceğinizi şekillendirmeye başlayın!

meb ruhsatlı fotomodellik kursu

MEB Ruhsatlı Fotomodellik Kursu

Model Akademi fotomodellik eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotomodellik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına riayet etmeye titizlik gösteren bir kurs merkezi olarak derslik büyüklükleri, acil çıkışlar, ekipman ve eğitim araç gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu ve sosyal alanlar gibi tüm noktalarda öğrencilerimize nitelikli bir hizmet sunmuyor, güvenli ve aile sıcaklığını aratmayan bir ortamda en iyi fotomodellik kursu deneyimini sağlıyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan fotomodellik eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için fotoğraf çekim uygulamaları, pratikler ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Fotomodellik kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Fotomodellik Eğitimi

Öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek uygulamalı fotomodellik dersleri, fotoğraf çekimleri ve stüdyo çalışmaları ile kazanımları arasına sürekli yenilerini ekliyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı fotomodellik dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerinden fotoğraf çekim performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Fotomodellik eğitimlerinden maksimum verim almaları için öğrencilerimize özel uygulamalı programlarımızı ve Fotomodellik Eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı fotomodellik eğitimi
fotomodellik eğitimleri

Uluslararası Fotomodellik Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan fotomodellik eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 150’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz fotomodellik eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Fotomodellik dersi içeriklerimizi ve uygulamalarımızı sürekli güncelliyor, öğrencilerimize en iyi deneyimi sunmak adına dersliklerimizin konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Mesleğini başarıyla yapan ve adından söz ettiren bir model olmak için Türkiye’nin en iyi sanat kursundan Fotomodellik Eğitimi alın, ayrıcalıklı bir kursun tadını çıkarın!

Kariyer Danışmanlığı

Mesleği hakkında birikim sahibi fotomodeller yetiştiriyor, fotomodellik kursları sonrasında da desteğimizi sürdürerek zirveye ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Fotomodellik kariyerinize başlamadan önce hem fiziki özelliklerinizi hem de bilgi ve becerilerinizi analiz ediyor, ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre ek eğitim planınızı yapıyor, sağlıklı bir yaşama ve vücuda sahip olmanız için beslenme programlarından güzellik ve estetik uygulamalarına kadar tüm imaj çalışmalarınızı partnerlerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca fotoğraf ve video çekimlerinizi yaparak PR’ınızı güçlendiriyor, sosyal medya danışmanlığımızla daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyor, dijital kanallarınızı yöneterek reklamınızı yapıyoruz.

Öğrencilerimizin hepsini ailemizin bir parçası olarak görüyor, adından söz ettiren bir fotomodel olmaları için deneyimlerimizden yararlanmalarını sağlıyoruz.

fotomodellik dersi
modellik eğitimi

İş İmkanı

Kariyer fırsatları ile kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin beklentilerine yanıt veriyor, fotomodellik kursları sonrasında da hayallerine kavuşmaları için desteğimizi sürdürüyoruz.

Fotomodellik kursu ve destekleyici eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize modellik seçmeleri, çekim ve tanıtım projeleri, kariyer fırsatları ile ilgili duyurular yapıyor, modellik ajansları ve partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyoruz. Başarılı mezunlarımıza Model Akademi bünyesinde çalışma fırsatı yaratıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ve modellik ajanslarıyla çalışmak isteyen, kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin fotomodellik kursları sonrası yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Öğrencilerimizin kendilerini ve yeteneklerini geliştirmek arzusuna fotomodellik eğitimi sonrasında da yanıt vermeyi sürdürüyoruz.

Model Akademi olarak sadece fotomodellik kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da bilgi ve deneyim kazanmak isteyenlere mankenlik, zarafet ve oyunculuk eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Fotomodellik eğitimi sonrasında da hayatınıza katkı sağlamaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

fotomodellik dersleri

Fotomodellik Kursu Yorumları

Daha Fazla Vakit Kaybetmeyin!

Mesleğinde birikim sahibi, başarılı bir fotomodel olmak için ilk adımı atmaya hazır mısınız?

Moda Dünyasında Yeriniz Hazır!

Türkiye’nin en iyi fotomodellik kursu ile yeni kariyeriniz için hazırlanmaya başlayın, en dikkat çekici pozları siz verin!

Sektörün En İyileriyle Çalışın!

Moda dünyasının en başarılı markaları, en iyi fotoğrafçıları ve ajansları ile çalışın, fotomodellik kursları ile kariyerinize bir adım önde başlayın!

fotomodellik kursu mezunları

150+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotomodellik mesleğinin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Fotomodellik dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel fotomodellik eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotomodellik eğitimi verdik.

Tamamen size özel, ilgilerine, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen fotomodellik eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

90+ Kendi İşini Yapan Öğrenci

Fotomodellik eğitimlerimizi alan 90’dan fazla öğrencimiz mesleklerini yapmaya ve fotoğraf çekimlerinde parlamaya başladılar.

Fotomodellik, mankenlik ve oyunculuk gibi eğitimlerimizi bitirerek kariyerlerine sağlam adımlarla başlayan öğrencilerimiz; Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer almayı başardılar, ünlü modacılarla, fotoğrafçılarla ve markalarla çalıştılar. Moda ve reklam çekimlerinde boy gösterdiler.

Model Akademi olarak eğitim sürecinde ve sonrasında yanınızda yer alıyor, siz fotoğraf stüdyolarında ışıltınızı yansıtırken ve adınızı Türkiye’nin ünlü isimleri arasına yazdırırken bizler de sizinle gurur duymaya ve başarılarınızı paylaşmaya devam ediyoruz!

fotomodellik okulu
fotomodellik eğitimleri

10+ Branşta Destekleyici Eğitim

Moda ve sanat dünyasına adım atmak isteyenler için fotomodellik kursu dışında da çok sayıda eğitim hazırladık!

Siz de Model Akademi’nin ayrıcalıklar ve fırsatlarla dolu dünyasını daha fazla keşfetmek istiyorsanız fotomodellik eğitimi programımıza ek olarak mankenlik kursu, oyunculuk kursu, zarafet kursu, etkili iletişim, diksiyon, saç ve cilt bakım derslerimizi incelemeyi unutmayın, Model Akademi ile kariyeriniz için sihirli bir dokunuşta bulunun!

Uzman kadromuz ve ihtiyaçlarınıza yönelik eğitimlerle kariyerinize sağlam bir başlangıç yapmanızı sağlıyor, moda ve sanat dünyasındaki yerinizi sağlamlaştırıyoruz!

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Model Akademi Fotomodellik kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi fotomodellik kursu olarak öğrencilerimizin ünlü fotomodeller ile tanışmasını sağlıyor, moda organizasyonlarına katılıyor ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Fotomodellik kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Model Akademi fotomodellik kursları ile yalnızca kariyeriniz için büyük bir adım atmayacak, keyifli bir atmosferde eşsiz bir yolculuğa çıkacak, her anın tadını çıkaracaksınız!

sosyal etkinlikler fotomodellik kursu
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

Fotomodellik eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece fotomodellik eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Model Akademi’yi çok seveceksiniz! Fotomodellik kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi modellerinden kursiyerlerimizin fotoğraf çekimlerine ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Fotomodellik kursu öğrencilerimizin fotoğraf çekimleri, gösterdikleri performanslar ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak mesleklerinde uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta modellerden aldığımız eleştirilerle eksiklerinizi tamamlıyor, sizlerin de gelecekte ünlü fotomodeller arasında yer almanız için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz!

fotomodellik eğitimi
fotomodellik workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü modelleri, koreografları ve moda dünyasının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Usta modelleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, başarılı modeller ve fotoğrafçılardan fotomodellik mesleğinin püf noktalarını öğreneceğiniz butik eğitimler almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını modelliğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. İşi ustasından öğreniyoruz!

Model Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Fotomodellik eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin fotoğraf çekimlerini, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Model Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Fotomodellik Kursu Detaylı Eğitim Programı

Başarılı bir fotomodel olmayı hedefleyenler, kariyerinin henüz başında olan ve kendini geliştirerek zirveye ulaşmak isteyenler Model Akademi’de buluşuyor! Siz de Türkiye’nin en iyi fotomodellik kursu programını inceleyin, ayrıcalıklı bir kurumdan, samimi ve eğlenceli bir ortamda eğitim alın!

Fotomodellik kursunun öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Poz verme tekniklerini öğretir,
 • Kamera önü deneyim kazandırır,
 • Fotoğrafta kurgu ve kompozisyon kurallarını öğretir,
 • Beden dili kullanımını geliştirir,
 • Profesyonel yaşamın kurallarını ve püf noktalarını öğretir,
 • Özgüven kazanmanızı sağlar,
 • Fotoğrafçılarla doğru iletişim kurmanızı sağlar,
 • Stüdyo deneyimi kazandırır,
 • Marka beklentilerini anlamanızı sağlar,
 • Temel duruş ve poz becerinizi geliştirir,
 • Farklı çekim türlerinde deneyim kazanmanızı sağlar.

İlk bölümümüzde fotomodellik kavramına yakından bakacak, sektörde kullanılan terimlere aşinalık kazanacak ve temel poz verme becerilerimize odaklanacağız. 1. – 3. Hafta Fotomodellik Kursu Programı:
 • Fotomodellik Tanımı ve Türleri
 • Moda ve Portre Fotoğrafçılığı Terimleri
 • Kamera Türleri ve Işık Ekipmanları
 • Stüdyo Ekipmanlarının Tanıtımı
 • Temel Fotomodellik Eğitimi
 • Beden ve Uzuvların Temel Pozisyonları Ne Olmalı?
  • Baş
  • Çene ve Boyun
  • Eller
  • Kollar
  • Bacaklar
  • Ayaklar
  • Omuzlar
  • Saç
  • Gözler
  • Köprücük Kemiği, Çene Ve Göz Bağlantısı
  • Burun
  • Dudak ve Ağız
  • Kulaklar
  • Kalça
 • Kamera Önü Duruş Çalışmaları
 • Başlıca Duruş Şekilleri Nelerdir?
  • Ayakta Duruş Stilleri
  • Duvara Yaslanarak Duruş Şekilleri
  • El Belde Duruş
  • El Cepte Duruş
  • Kadın Model Duruş Stilleri
  • Erkek Model Duruş Stilleri
  • Çocuk Model Duruş Stilleri
3. hafta fotomodellik dersleri sonunda kamera karşısında ne yaptığınızı biliyor olacak, çok daha özgüvenli hareket edeceksiniz.

Üç haftalık bu bölümümüzde poz repertuvarımıza yenilerini ekleyecek, fotoğrafta beden dili kullanımı tekniklerine bakacağız. 4. – 6. Fotomodellik Kursu Programı:
 • Başlıca Poz Türleri Nelerdir?
 • Ayakta Pozlar
 • Eğilerek Pozlar
 • Oturarak Pozlar
 • Uzanarak Pozlar
 • Sandalye ile Pozlar
 • Duvara Yaslanarak Pozlar
 • Omuz Üstü Pozlar
 • Müzikle Pozlar
 • Aksesuarla Pozlar
 • Dekor Önünde ve Arkasında Pozlar
 • Hareketli Pozlar
 • Kameraya Bakarak Pozlar
 • Kamera Yokmuş Gibi Pozlar
 • Yakın Plan Pozlar
 • Üç Çeyrek Pozu (Vücudun Sadece Dörtte Üçünün Görünmesi)
 • Kaçınılması Gereken Pozlar
 • Portre Çekimlerinde Nasıl Poz Verilir?
 • Kompozisyona ve Arka Plana Göre Model Konumu
 • Kameraya Bakış Çalışmaları
 • Fotoğraf Çekilirken Nereye Bakmalısınız?
 • En Güzel Çıktığınız Açıyı Bulma
 • Poz Vermede Kompozisyon Unsurları
 • Jest ve Mimik Çalışmaları
 • Korku
 • Üzüntü
 • Sevinç
 • Şaşkınlık
 • Endişe
 • Heyecan
 • Gerginlik
 • Fotografik Anlatım
6. hafta fotomodellik eğitimleri sonunda çektiğiniz karelerde mesajınızı karşı tarafa çok daha güçlü ilettiğinizi fark edeceksiniz!

Bu bölümümüzde fiziksel özelliklerimizi avantaja çevirmeyi öğrenecek, imajımızı mekana ve konsepte göre şekillendireceğiz. 7. – 9. Hafta Fotomodellik Kursu Programı:
 • Fiziki Yapıya Uygun Poz Verme
 • Uzun Boylu Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Kısa Boylu Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Kilolu Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Zayıf Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Yuvarlak Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Uzun Yüzlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
 • Büyük Gözlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
 • Çekik Gözlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
 • Yüz Yapısına ve Göz Şekline Uygun Poz Verme
 • Yuvarlak Yüzlü Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Uzun Yüzlü Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Büyük Gözlü Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Çekik Gözlü Modeller Nasıl Poz Verir?
 • Mekana Göre Poz Verme
 • Stüdyoda Nasıl Poz Verilir?
 • Sokak ve Açık Alanlarda Nasıl Poz Verilir?
 • Mimari Bir Yapı Önünde Nasıl Poz Verilir?
 • Gün Batımı / Gün Doğumunda Nasıl Poz Verilir?
 • Manzarada Nasıl Poz Verilir?
 • Etkinlik, Açılış, Gala vb. Yerlerde Nasıl Poz Verilir?
 • Doğal Poz Verme Teknikleri
 • Doğal Gülümsemenin Yolları
 • Mimiklerle Duygu Aktarımı
 • Çekim Konseptinin Belirlenmesi
 • Poz Verirken Doğru Işık Yönü
9. hafta fotomodellik kursları sonunda markaların beklentilerini çok daha iyi anlayacak, fotoğraflarınızla fark yaratacaksınız.

Biraz da çekim sürecine odaklanarak stüdyo deneyimi kazanalım! Bu bölümümüzde fotoğraf çekim çalışmaları yaparak deneyimimizi arttıracağız. 10. – 11. Hafta Fotomodellik Kursu Programı:
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Makyaj ve Kıyafet Hazırlıkları
 • Konsepte Özel Duruş ve Poz Teknikleri
 • Fotoğrafçı ve Çekim Ekibiyle İletişim
 • Çekim Öncesi Ekip Koordinasyon Toplantısı
 • Doğru ve Etkin İletişim Kurma Teknikleri
 • Stresi Yenme Yolları
 • Fotoğrafçıyla Nasıl Empati Kurarsınız?
 • Diğer Modellerle Uyumlu Çalışma
 • Katalog ve Dergi Fotoğraf Çekim Uygulaması
 • Reklam Fotoğrafı Çekim Uygulaması
 • Polaroid Çekimi
 • Portre Çekimi
 • Dış Mekan Çekimi
 • Işığa Uygun Poz Verme
 • Yapay ve Doğal Işık Kaynaklarının Verilecek Poza Etkisi
Fotomodellik kursları ile geçen 11 hafta sonunda kamera karşısında ne yaptığını bilen gerçek bir fotomodel haline geleceksiniz.

Son haftamızda imajımıza odaklanacak, sektörde dikkat çeken bir fotomodel olmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğine odaklanacağız. 12. Hafta Fotomodellik Kursu Programı:
 • Kişisel İmaj Yaratma
 • Modellik Sektöründe İmaj Kırıcılar
 • Zayıf Yönler ve Gelişim Planı
 • Özgüven ve Özsaygının Kişiye Etkisi
 • Özgün ve Farklı İmaj Yaratmanın Yolları
 • Kartvizit ve Web Sitesi Çalışmalarının Mesleğinize Katkısı
 • Sosyal Medya Kanallarının Kurulumu ve Yönetimi
 • Daha Çok Kişiye ve Doğru Mecralara Ulaşmanın Yolları
 • Aranan Bir Model Olmanın Sırları
 • Sektöre Hazırlık Yapma
 • Casting Ajanslarına Kayıt
 • Türkiye’nin En İyi Ajansları
 • Portfolyo Oluştururken Dikkat Edilecekler
 • Portfolyoda Olması ve Olmaması Gerekenler
 • Ajans Görüşmeleri ve Ajans Sözleşme Prensipleri
 • Menajer Seçimi ve Menajerlik Süreçleri
 • Ünlü Modacıların ve Fotoğrafçıların Dikkatini Çekmek İçin Öneriler
 • Audition Çekimi
 • Sertifika Töreni
12 hafta fotomodellik eğitimi sonunda artık moda dünyasına adım atmaya hazırsınız! Kısa sürede kariyerinizi zirveye taşıyacaksınız!..

Fotomodellik Kursu Programı – 150’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 150’nin üzerinde öğrenci mezun eden Model Akademi Fotomodellik kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz fotomodellik kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Fotomodellik Kursu Programı

Ünlü modeller arasına adınızı yazdırmak veya sektöre adım atmış olmanıza rağmen kendinizi geliştirerek zirvedeki markaların dikkatini çekebilmek mi istiyorsunuz? O halde fotomodellik kursu tam size göre!

Fotomodellik kursu 1 gün 3 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve uygulama eğitimlerini içinde bulunduran, poz verme teknikleri, fotoğrafta kurgu ve kompozisyon, fiziksel özelliklere göre poz verme, kamera önü çalışmalar, imaj ve styling konularını içeren bir eğitim programıdır.

Fotomodellik eğitimi programı; fotomodel olmayı hayal eden ve kariyerine bir adım önde başlamak isteyen veya kendini geliştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedefleyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Fotomodellik eğitimi ile hayalinizdeki mesleğin tekniğini öğrenmeye ek olarak imajınızı da güçlendirecek, sosyal ve profesyonel hayatta çok daha kolay fark edileceksiniz.

fotomodellik eğitimi

Fotomodellik Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Model Akademi olarak Fotomodellik Kursu sonunda Kurum Onaylı Katılım Sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı fotomodellik kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB sertifikalı eğitimlerimiz hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimiz, eğitim danışmanlarımıza ulaşarak MEB Sertifika Alma Şartları hakkında bilgi alabilirler.

Elbette. Fotomodellik Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Fotomodellik Kursu eğitmen kadromuz; fotomodellik mesleğinde deneyimli, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Türkiye’nin ünlü modacılarıyla ve fotoğrafçılarıyla çalışmış, yıllarını fotomodellik mesleğine adamış isimlerden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, moda dünyasının sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Fotomodellik kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Fotomodellik kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Fotomodellik kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun fotomodellik kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Fotomodellik kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Model Akademi fotomodellik eğitimi merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Model Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Fotomodellik kursu Florya, fotomodellik kursu Bahçelievler, fotomodellik kursu Ataköy, fotomodellik kursu Yeşilköy, fotomodellik kursu Zeytinburnu, fotomodellik kursu Avcılar olarak hizmet veren fotomodellik kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Evet. Fotomodellik kursları sonunda başarılı olan öğrencilerimize Model Akademi bünyesinde iş imkanı sağladığımız gibi çözüm ortaklarımız aracılığıyla moda dünyasında meslek edinme fırsatı da sunuyor, ajanslar ve fotoğraf stüdyolarıyla görüşerek en ünlü markalarla çalışma fırsatı veriyoruz.

Elbette. Model Akademi fotomodellik eğitimi programımızı sizin eğitsel ihtiyaçlarınızı ve eksiklerinizi analiz ederek planlıyor, almanız gereken eğitimlerle yeteneklerinizi geliştiriyor, sektöre hazırlanmanızı sağlıyoruz. Ayrıca fotomodellik kursu sonrasında da yeteneklerinizi doğru yönlendirmeniz için eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı sürdürüyor, doğru adımları atarak hayallerinize ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz.

Eğitim Danışmanına Sor

model akademi iletişim
fotomodellik kursu fiyatları

Fotomodellik Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Fotomodellik Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Fotomodellik kursları ile kamera önü deneyim kazanan ve moda dünyasına hızlı bir giriş yapan öğrencilerimiz Model Akademi ayrıcalıklarından yararlanmayı sürdürüyor. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, kendinize değer katmaya devam edin!

Fotomodellik Kursu Derslerimiz Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Fotomodellik kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin eğlenceli anlarını, fotoğraf çekim çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Model Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Model Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotomodellik kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Fotomodellik eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Model Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Model Akademi fotomodellik kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Fotomodellik kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

150+

Mezun Öğrenci

Fotomodellik kursları ile mesleki bilgi ve beceri kazanmış yüzlerce profesyonel.

Yorum Başlığı

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

539

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.695 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50