Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Oyunculuk Kursu

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin İlk Adımı Atın!

Kendinizi Sahnenin Kollarına Bırakmanın Tam Sırası! Model Akademi Oyunculuk Eğitimi

Sahnede bir yıldız gibi parlamanın hayalini kuruyorsanız, sadece modellik eğitimiyle yetinmeyip oyunculuk hakkında da deneyim istiyorsanız oyunculuk kursu eğitimlerini kaçırmayın!

Etrafınızdaki herkes ve her şey sıradan görünmeye başladıysa, kendinize yeni deneyimler kazandırmak ve bu sıradanlığı ortadan kaldırmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi oyunculuk kursu eğitimlerini veren Model Akademi’ye adım atın!

Hayata sanatın penceresinden bakabileceğiniz, sahnenin ışıklarını üzerinizde hissedebileceğiniz kaliteli ve en çok tercih edilen eğitimlerimizle Model Akademi’nin kapılarını sizin için araladık. En iyi oyunculuk kursu eğitimlerini kaçırmamak ve sizin için çok özel bir oyunculuk dersi almak için sahneye bekliyoruz…

Model olmak isteyen 100 kişiden 89’u oyunculuk eğitimlerine de yöneliyor ve bu alanda fazlasıyla başarı sahibi oluyor. Siz de onlardan biri olmak için Model Akademi’nin eğitimlerinden yararlanın.

oyunculuk kursu

Tüm Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 96 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Oyunculuk Kursu; haftada 2 gün 8 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, akıcı ve anlaşılır konuşma, sahnede beden dili kullanımı, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri ve tirat sergileme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Oyunculuk Kursu Model Akademi

Model Akademi bünyesinde verilen oyunculuk eğitimleri ile sahnede devleşmeye hazır olun! Sahne sanatlarında başarılı olmak ve kendini bu alanda yetiştirmek isteyen herkese hitap eden oyunculuk kursları için siz de adım atın! Titizlikle hazırlanmış eğitim programlarımızı keşfetmek ve sahnede bizimle profesyonelleşmek için oyunculuk kursu eğitimlerimize katılın.

oyunculuk kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Alanında isim yapmış, sahne sanatlarında en büyük başarılara imza atmış, Türkiye’nin en başarılı isimlerinden oyunculuk dersi alma şansı yakalayın!

Eğitmenlerimiz »
oyunculuk kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra derslere tekrar katılabilir, eğitiminizi pekiştirebilirsiniz. Üstelik herhangi bir mazeret aramıyoruz.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Oyunculuk kursu sonunda alacağınız MEB onaylı oyunculuk kursu sertifikasıyla profesyonel yetkinliğinizi elinizde bulundurun.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Yasal olmayan bir şekilde oyunculuk eğitimi verdiğini iddia eden, fakat ruhsatsız kurumlardan uzak durun! MEB ruhsatı olmayan herhangi bir kurumun eğitim kurumu olamayacağını aklınızdan çıkarmayın, böyle kurumlardan eğitim almayın!

oyunculuk eğitimi

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün!

Oyuncu olma hayallerinizi ertelemekten sıkılmadınız mı? Hayallerinizi gerçekleştirmenin artık zamanı gelmedi mi? Siz de oyuncu olabilirsiniz…

Oyunculuk kursları ile sosyalleşirken yeni bilgiler ve deneyimler edinmenin yanı sıra kendinizi bulmak istemez misiniz? Çocukluğunuzda bile hayalini kurduğunuz oyuncu olma isteğinizi söndürmeden oyunculuk eğitimleri almaya başlayabilirsiniz. Böylece kendinizi farklı bir perspektiften yansıtabilme imkanı kazanır, herkesi şaşırtabilirsiniz.

Model Akademi oyunculuk dersleri size tüm hayallerinizi veren imkanlarıyla bekliyor. Yeni bir meslek edinmek veya sadece hayallerinizi gerçekleştirmek için siz de katılın…

Bedeninizi Kullanmayı Öğrenin!

Bedeninizi daha iyi kullanmak ve sahnede harikalar yaratmak istiyorsanız Model Akademi’nin oyunculuk kursu eğitimlerini kaçırmayın!

Temel oyunculuk eğitimi alarak bedeninizi daha etkili bir şekilde kullanmayı öğrenecek, kendinizde büyük bir farklılık yaratacaksınız. Bedeninizin sahnede nasıl görünmesini istiyorsanız öyle görünebilmesi için alanında ünlü eğitmenlerden alacağınız oyunculuk dersleri ile kendinize yeni bir değer kazandırın. Türkiye’nin en iyi oyunculuk okulu tarafından verilen eğitimlerde bulunmanın keyfini çıkarın.

Sahne tutkunuzu gizlemeden açığa çıkarabileceğiniz eğitimlerle kendinize yepyeni bir kapı aralayın. Model Akademi’den oyunculuk ve tiyatro eğitimi alarak sahneyi sahiplenmeye başlayın…

oyunculuk eğitimleri
oyunculuk dersi

Seyircileri Unutturacak Sahne Özgüveni Kazanın!

Sahnede harikalar yaratırken bırakın çevrenin ne dediği sizin için önemli olmaktan çıksın! Sahne korkunuz varsa en iyi oyunculuk kursu eğitimleriyle bu korkunuzu yenmeniz mümkün!

Hayattaki bakış açınızı değiştirecek oyunculuk kursu eğitimleriyle kendinizi daha iyi hisseder, özgüven kazanırsınız. Sahnede kendinizi büyülü bir dünyada hisseder, seyircileri bir anlığına unutursunuz. Böylece özgüvenli bir şekilde sanatınızı icra edebilirsiniz. Oyunculuk kursları size kendiniz gibi olmanın keyfini yaşatacak, başarılarla dolu bir sahne hayatı sunacak.

Şimdi konfor alanınızdan çıkmanın, sahneye atılmanın ve estetik bir duruş sergilemenin tam zamanı! Türkiye’nin en çok konuşulan model ve oyunculuk okulu Model Akademi’ye katılın.

Türkiye’nin En Kapsamlı Model Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yeteneklerinizi geliştirecek oyunculuk kursu eğitimleriyle teknolojik imkanları yüksek sınıflarda, geniş sahnelerde alacağınız oyunculuk eğitimleri ile yeni bilgiler edinecek, uygulamalı oyunculuk dersi alacaksınız. Alanında ünlü eğitmenlerin de desteğiyle kendinize kazandırdığınız becerileri sergileyecek, performans yorumlarıyla kendinizi geliştirebileceksiniz. Oyunculuk ve tiyatro eğitimi sonrasında vereceğimiz kariyer danışmanlığı sayesinde önünüzde oyunculuğa ve sanata dair açılan yeni kapıları değerlendirebileceksiniz.

Yetenek Analizi

Size en uygun oyunculuk kursu programını belirleyebilmemiz için yeteneklerinizi analiz ediyor, oyunculuk konusundaki bilginizi değerlendiriyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitmenlerimizle ve eğitim danışmanlarımızla tamamen size hitap eden oyunculuk eğitimi içeriği hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Odağımıza sizi alarak oyunculuk dersleri vermeyi amaçlıyor, eğitmenlerimizle birlikte sizinle özel olarak ilgileniyoruz.

oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Oyunculuk dersi aldığınız anlarda gelişiminizi takip ediyor, eksikliklerinizi vakit kaybetmeden, telafi derslerle tamamlıyoruz ve böylece yüzde yüz öğrenme garantisi sunuyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Oyunculuk eğitimi sonrası bu alanda kariyer yapma planlarınız varsa size kariyer koçluğu ve PR çalışmaları imkanı sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Ömür boyu süren etkilere sahip eğitimlerimizle yanınızda olmaya devam ediyor, oyunculuk eğitiminiz bitse de desteğimizi sürdürüyoruz.

Sosyalleşmenize ve Kendinizi Sınırsızca Geliştirmenize Katkı Sağlayan Oyunculuk Kursu Eğitimlerimizle Yeni Bir Maceraya Katılmaz Mısınız?

Hayallerinizi gerçekleştirecek oyunculuk eğitimleri ile yeni bir meslek edinmek istiyor ya da sadece kendinize değer katan bir hobi edinmenin size iyi geleceğini düşünüyor olabilirsiniz. O halde doğru bir tercih yaptığınızı belirtelim! Hayatınıza yön verecek dolu dolu oyunculuk dersi program içeriklerimizle sizi Model Akademi’nin muhteşem atmosferine bekliyoruz.

model akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, sizi kurumumuzun en güzel ortamı Sanat Cafe’de eğitim danışmanlarımızla bir kahve içmeye bekliyoruz.

Randevu Al »
model akademi oyunculuk kursu

Kariyerinizi Planlayalım!

Beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamak için size özel oyunculuk eğitimi programlarını belirleyelim, kariyerinize birlikte yön verelim.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
oyunculuk kursları

Sahnede Işıldayın!

Estetik bir duruş ve oyunculuk yeteneği kazandıracak oyunculuk kursları ile sahne duayenlerinin desteğini alın ve ışıldamaya başlayın.

Kayıt Ol »

Yeteneklerinizin Farkına Varın!

Edinmeniz gereken bütün temel oyunculuk eğitimi becerilerini edinin ve oyunculuk hakkında bilmediğiniz hiçbir konunun kalmadığına şahit olun. Ardından sahnede nasıl devleşeceğinizi ve yeteneklerinizi yerinde görün.

meb ruhsatlı oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı Oyunculuk Kursu

Kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerimize eğitimde öncü bir kurum olarak MEB standartlarında bir eğitim veriyor, ruhsatlı olduğumuzu belirtiyoruz.

Ferah sınıflarımızla, yeterli eğitim araç gereçlerimizle, yangın merdiveni, acil çıkış kapısı ve diğer güvenlik önlemlerimizle öğrencilerimizin konforuna ve güvenliğine önem veriyor, tüm bu konularda MEB standartlarına ve Avrupa standartlarına bağlı kalıyoruz. Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimlerimizle öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlarken güvenliklerini sağlama noktasında önemli adımlar atıyor ve bu adımları koruyoruz.

Model Akademi oyunculuk kursu olarak, bir eğitim kurumunun olmazsa olmazı MEB ruhsatına sahip olduğumuzun altını çiziyor, alanında uzman ve başarılı eğitmenlerimizden kaliteli eğitimler almanızı sağlıyoruz. Kalitemizden ödün vermediğimiz eğitimlerimize sizi de bekliyoruz.

Uygulamalı Oyunculuk Eğitimi

Oyunculuk eğitimi verirken yeteneklerinizi en iyi nasıl geliştirebileceğinizi tasarlıyor, uygulamalı oyunculuk dersleri almanızı sağlıyoruz.

Öğrendiklerinizi kullanabileceğiniz uygulamalı eğitimlerle kendinize olan güveninizi daha fazla artırmanızı hedefliyoruz. Bunun için kamera önü bazı projeler, sahne eğitimleri sunuyoruz. Derslerimizi işlerken kullandığımız tüm materyallerin teknolojik olmasına, uygulamalı derslerimizi desteklemesine özen gösteriyoruz. Teoride değil, pratikte geliştiren bir oyunculuk dersi programı hazırlıyor, öğrencilerimize tam donanım sağlayan mesleki yeterlilik kazandırıyoruz.

Sahne sanatlarında ustalaşıp kendini göstermek isteyen öğrencilerimize en kaliteli içeriklerle, en zengin oyunculuk dersi eğitimini veriyoruz.

uygulamalı oyunculuk eğitimi
oyunculuk eğitimleri

Uluslararası Oyunculuk Eğitimi Standardı

Avrupa standartlarında, bireysel farklılıkları esas alan programlarımızla 15 yıllık deneyimimizi birleştiriyor, uygulama ağırlıklı oyunculuk eğitimine çağ atlatıyoruz!

Kurum olarak 500’ün üzerinde kursiyer mezun etmenin ve katılımcılarının %98’ini memnun etmenin gururuyla en iyi ve uygulamalı eğitimleri sunmaya devam ediyoruz. Yeni ve uluslararası standartlara bağlı geliştirdiğimiz metotlarla en iyi oyunculuk kursu eğitimi için oyunculuğa ilgi duyan katılımcıları bekliyoruz. Uluslararası standartlar ışığında hazırladığımız programlarımızda MEB kazanımlarından yararlanıyoruz. Yeterli eğitim içeriği, sosyal alan, uygun araç gereç, sağlıklı ve güvenli fiziki ortam imkanlarını sunuyoruz.

Hayallerinizi yeni mesleğinizle taçlandırmak veya sadece hobi edinmek amacıyla katılabileceğiniz en etkili programa sahip oyunculuk kursu eğitimlerimizle kendinizi geliştirebilir, yeni kazanımlar adına hazırladığımız diğer eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Kariyer Danışmanlığı

Oyunculuk kursu eğitimi aldıktan sonra, kazandığınız becerileri bir meslek haline getirmeyi planlıyorsanız, sizi hayallerinize taşıyacak kariyer danışmanlığı hizmetimizi sunuyoruz!

Beklentilerinizi belirleyerek bu beklentilere yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Mesleki bilgi ve becerilerinizi geliştirmeniz için dikkat edilmesi gereken her konuya eğiliyor, sizi yalnız bırakmıyoruz. Beklentilerinizi ve hayallerinizi dinleyerek kariyeriniz için en cesaretli adımları atmanıza destek olurken, size en uygun hizmeti sunuyoruz. İmajınızı desteklemek için fotoğraf ve video çekimleri yaparak size özel bir PR çalışması planlıyoruz.

Oyunculuk dersi sonrası kendinizi bambaşka bir dünyada bulabilmeniz için ne gerekiyorsa yapıyor, başarılı bir imaj çalışmasıyla tanınmanıza katkı sağlıyoruz.

oyunculuk dersi
oyunculuk dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Eğitim alınan bir konu üzerinde ömür boyu gelişmeye devam etmek önemlidir. Bu noktada öğrencilerimize desteğimizi sürdürüyoruz.

Oyunculuk kursu eğitiminiz tamamlandıktan sonra da desteğimizle yanınızda olmaya devam ediyoruz. Kursunuz biter bitmez sizinle bağlantımızı kaybetmiyoruz. Öğrenmeyi ve gelişmeyi kendine ilke edinmiş sizin gibi öğrencilerimizin Model Akademi’nin hizmetlerinden yararlanmaya devam etmesi bizi iyi hissettirdiği gibi, size de çok büyük katkılar sunuyor. Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra çekim stüdyolarımızı ve ekipmanlarımızı kiralayabiliyor, tüm sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz. Ayrıca mesleğinize katkı sağlayacak olan diksiyon, beden dili, dans gibi eğitimlerimizden yararlanmanız için size destek oluyoruz.

Eğitiminizi tamamlamanız, aileden kopmanız anlamına gelmiyor! Model Akademi ailesi olarak eğitiminiz sonrasında da sizinle bağlantıda kalmayı sürdürüyor, eğitimlerimize katılmanızı bekliyoruz.

Oyunculuk Kursu Yorumları

Farklı Biri Olun!

Oyunculuğa eğilim gösteriyorsanız durmayın, kendinizi bu alanda geliştirme fırsatını yakalayın!

Bedeninizi Doğru Kullanmayı Öğrenin!

Yeteneğinizi dışa vururken bedeninizi nasıl kullanmanız gerekliğini keşfedin!

Sahnenin Tozunu Attırın!

Yükselmenin keyfini sahnede yaşayın ve sahne ışıklarının size dönmesine izin verin! Fark yaratarak parlamaya başlayın!

oyunculuk kursu mezunları

500’den Fazla Mezun Öğrenci

Model Akademi olarak Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafir ettiğimiz öğrencilerimize oyunculuk eğitimleri vererek gelişmelerine yardımcı olduk.

Avrupa standartlarına uygun olarak geliştirdiğimiz, MEB onaylı eğitim programlarımızla tam donanımlı merkezimizde oyunculuk dersleri verdik. Uygulamaya dayalı eğitim sistemimizle bireysel farklılıkları da göz önünde bulunduruyor, 15 yıllık deneyimimizle Türkiye’nin en sevilen eğitim kurumu olmayı başarıyoruz. Böylece Türkiye’nin tüm şehirlerinden öğrencilerimize ek olarak Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerden de öğrencileri ağırlıyor, sahne sanatlarıyla ilgili her konuyu kendilerine aktarıyoruz.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya koyan eğitimlerle tamamen onların ilgi alanlarına, beklentilerine ve öğrenme hızlarına yönelik eğitimler düzenliyoruz.

10 Farklı Branşta Destekleyici Sahne Sanatları Eğitimleri

Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra farklı dallarda eğitimler düşünenlere, sahnede dikkat çekici bir duruş sergilemeleri için birbirinden öğretici ve aynı zamanda da eğlenceli kurslar hazırladık!

Sahnenin en güzel dallarından oluşan eğitimler ve atölyelerle oyunculuk kursu dışında da kendinizi geliştirmenizi hedefliyoruz. Sahne başarılarınızı destekleyici etkili iletişim, diksiyon, sahne sanatları, zarafet eğitimleri, modellik gibi kişisel ve mesleki gelişim kursları hazırlıyoruz. Aynı zamanda oyunculuk eğitimlerimizi konservatuar programları, teknik atölyeler ve workshoplarla destekliyoruz.

Yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı keşfederek uzun ve keyifli bir eğitim yolculuğuna çıkmak istiyorsanız, kariyerinize yön verecek ve oyunculuk eğitimi programınızı destekleyici kurs programlarımızdan yararlanabilirsiniz.

oyunculuk eğitimleri
sosyal etkinlikler oyunculuk kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Model Akademi oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Model Akademi Oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; oyunculuğun duayenleriyle seminerler, film ve tiyatro gösterimleri, oyuncuları, yönetmenleri ve yapımcıları bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz.

Mesleğinizin ayrıntılarını öğrenirken kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir oyunculuk kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Model Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık. Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını destekliyoruz.

Model Akademi’de her ortama sanatın bulaştığını fark edeceksiniz! Oyunculuk kursu sınıf konforumuzdan sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar tüm ihtiyaçlarınızı düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
oyunculuk dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle oyunculuk eğitimimize şekil verirken bakış açınızın da genişlemesine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminize destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğrenebileceğiniz oyunculuk eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü drama sanatçılarından oyunculuk eğitimleri alarak hayatınızın her alanında kullanabileceğiniz ve profesyonel anlamda kendinizi yönlendirebileceğiniz bilgiler alabilirsiniz.

oyunculuk workshop

Model Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Oyunculuk eğitimlerimizden eğlenceli anları, sahne performanslarımızı, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edebilir, Model Akademi’nin keyifli atmosferine ortak olabilirsiniz!

Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Temel oyunculuk eğitimi edinerek kendinizi daha fazla ileri taşıyabilmek için Türkiye’nin en iyi oyunculuk kursu Model Akademi ile tanışmanız gerekiyor. Böylece drama, tiyatro ve kamera önü oyunculuk tekniklerini öğrenebilir, kendinizi sahneye ait hissetmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca oyunculuk kursu eğitiminiz sonunda MEB onaylı eğitim sertifikası alarak profesyonel başarılara doğru emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Oyunculuk kursları için hazırladığımız 12 hafta 96 saatlik oyunculuk eğitimi programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak eğitim almaya başlayın!

Oyunculuk kursunun kazandıracakları;
 • Kendini tanımanızı sağlar,
 • Topluluk önünde konuşma becerisi kazandırır,
 • Sahne deneyimi kazandırır,
 • Farkındalık kazandırır,
 • Eleştirel bakış açısı sağlar,
 • Sosyal açıdan gelişmenize katkı sağlar,
 • Kendinizi daha iyi ifade edebilmenize yardımcı olur,
 • Yaratıcılık ve estetik bakış açısı kazandırır,
 • Sözsüz iletişimde mimik ve beden ifadelerini doğru kullanmayı öğretir,
 • Doğru ve etkili iletişim becerilerinizi geliştirir,
 • Ses ve tonlamalarınızı doğru kullanmanızı öğretir,
 • Sahne sanatlarıyla geleceğinizi belirlemenize ve yön vermenize olanak tanır.

Kendinizi geliştirebilmeniz için temel oyunculuk eğitimi veriyor, sahneye adım atmanızı sağlıyoruz. Oyunculuk kursu eğitim programımızın birinci haftasında topluluk önünde konuşurken sesinizi kontrol etmeyi, diyaframınızı kullanmayı öğrenecek, temel ses bilgisi edineceksiniz. 1. hafta Oyunculuk Kursu Programı;
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Duruş ve Postür
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyaframın Kullanımı ve Diyafram Kasının Gelişiminin Sağlanması Uygulamaları
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülasyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
Oyunculuk Kursları ilk hafta programıyla bir oyuncunun sahip olması gereken temel diksiyon ve temel oyunculuk eğitimleri almanızın ilk adımlarını atıyoruz. Oyunculuk eğitimi için keyifli bir başlangıç!

Oyunculuk eğitimi hakkında bildiklerinize yenilerini ekleyebileceğiniz eğitimlerle 2. haftaya devam ediyoruz. Doğru ve etkili bir biçimde konuşmayı öğrenebileceğiniz eğitimlerle çok fazla kazanım elde ediyorsunuz. 2. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Konuşma Aygıtınıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve “Ğ” Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülasyon Çalışmaları
2. hafta oyunculuk kursu programı sonunda daha akıcı konuşabilecek, oyunculuk eğitimleri için temel oluşturan dil becerilerinizi geliştireceksiniz.

Oyunculuk kursları için düzenlenen 3. ve 4. hafta programında sesinizi sahnede nasıl daha iyi ve etkili kullanabileceğinizi kavrayacaksınız. İfade becerileriniz güçlenecek ve kurgusal anlamda iyi bir kazanıma sahip olacaksınız. 3.-4. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tonlama, Vurgulama, Ezgi, Ulama, Kavşak, Durak Çalışmaları
 • Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Jest ve Mimiklerin Önemi, Doğru Kullanımı
 • Çeşitli Olayların Yaşanmasıyla İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanmasıyla İlgili Uygulamalar
 • Duyguların İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
3. ve 4. hafta oyunculuk eğitimi sonrasında akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenecek, doğaçlama yapabileceksiniz. Böylece profesyonel bir oyuncu gibi görünmeye başlayacaksınız. Oyunculuk kursu eğitimleri arasında en çok önem vermeniz gereken konu da tam olarak bu!

Sahneye çıkmanın zamanı geldi! Model Akademi oyunculuk eğitimleri 5. haftada size sahneye çıkma fırsatı tanıyor. 5. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • İletişim Becerilerine Yönelik Çalışmalar
 • Motivasyon Sağlama ve Harekete Geçme
 • Diksiyon Çalışmaları
 • Artikülasyon ve Fonetik Çalışmaların Oyunculuk Bağlantısı
 • Bir Olayın Bulunması ve Yorumlanması
 • Çeşitli Olaylara Tepkiler
 • Duyguların İfadesi
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
 • Ses ve Nefes Çalışmaları
 • Hareket- Ses- Nefes Çalışmaları
 • Sağlıklı İletişim Kurma Çalışmaları
Model Akademi’den oyunculuk eğitimleri alırken 5. haftayı tamamladığınızda artık sahne çalışmalarında başarıyı elde edebileceksiniz. Sahnenin gücünü anlayabilmeniz için tiyatroya, sinemaya gitmekten öteye geçerek sahneye çıkacaksınız.

Oyunculuk kursları eğitimlerinize devam ederken 6. haftaya geldiğinizde kendinize olan güveninizin arttığını hissedecek, heyecanınızı kontrol altına almayı öğreneceksiniz. Oyunculuk eğitimi ile ilgili tüm uygulamalara hakim olacaksınız. 6. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Konuşma Sesinde Olması Gereken Özellikler
 • Serbest Konuşma Denemeleri
 • Konuşmaların Kaydedilmesi ve Dinlenmesi
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Şiir, Masal ve Düz Metin Okuma Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
Rol yapma becerilerinizi geliştireceğiniz oyunculuk eğitimi ile tirat çalışmaları sergileyecek, konuşmanızı oyun esnasında etkili kullanabilmeyi öğrenip geliştireceksiniz. Oyunculuk eğitimleri ile ilgili aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak.

Oyunculuk dersi almadan önce, derslere başladığınızda kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi düşünüyor muydunuz? Şu an kendinizi fark etmeye başladığınız eğitimleri alıyorsunuz ve rol arkadaşlarınıza daha iyi adapte olduğunuzu görebiliyorsunuz. 7. – 8. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Diyalog
 • Çeşitli Oyun Sahneleri
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Hayal Edilen Bir Nesneyle Olan İlişkiler
 • Gözlem Alıştırmaları
 • Dikkati Toplama Alıştırmaları
 • Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Sahne Uygulaması
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
 • Metin Okurken Mantık Değer Vurgusunun Doğru ve Etkili Kullanımı
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma
 • Hareketlerden Söze
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
Hayal gücünüzü oyunculuk eğitimi ile açığa çıkardığınızı fark edecek, doğru davranışlarla ustaca oynamayı öğreneceksiniz.

Oyunculuk dersleri arasında en ilgi çekici kısım olan sahne deneyimine 9. haftada da devam ediyoruz. Beden dilinizi kullanmayı öğrendiğiniz teknikleri tekrarlayacak, okunan metinleri oyunlaştırmayı kavrayacaksınız. MEB onaylı eğitimlerimizle 9. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Beden Dili
 • Duyuların Geliştirilmesi
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Karakter Yaratma
 • Kendi Karakterini Bulma
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Diyalog Çalışmaları
 • Kısa Oyun Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
Son haftalara yaklaştıkça teorik eğitimden çok pratiğe önem verdiğimizi görecek, pratik taraflarınızı daha fazla geliştirmiş olacaksınız. Böylece profesyonel anlamda çalışmalar yapmaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Oyunculuk ve tiyatro eğitimi konusunda tüm ayrıntılara hâkim olacaksınız. Sahne sanatlarının büyüsüne kapılacağınız eğitimlerle sahne dilini günlük konuşma dilinden ayıran farkları anlayacak, küçük skeç ve monologlar hakkında bilgi ve pratikler edineceksiniz. 10. - 11. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
 • Pandomim
 • Günlük Konuşma Dili – Sahne Dili
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
Oyunculuk kursu eğitimlerinizde sonlara yaklaşırken oyunculuğun farklı alanlarda ne gibi farklılıkları olduğunu kavrar, kendi çalışmalarınıza yön verirsiniz. Ayrıca bu mesleğin etik kuralları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Profesyonel bir oyuncu olabilmek için tüm kazanımları tamamlayacağınız son hafta eğitimlerini de bitiriyorsunuz. Sahnelerin aranan yıldızlarından biri olma şansını yavaş yavaş yakalayacaksınız! 12. Hafta Oyunculuk Kursu Programı:
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen, Sanat Yönetmeni, Görüntü Yönetmeni Ne İş Yapar?
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Kaç Kamera İle Çekim Yapılır?
 • Kamera Çekim Ölçekleri
 • Yakın Plan, Aşırı Yakın Planlar
 • Oyuncu Nerede Durmalıdır?
 • Kamera Oyuncuyu Hangi Açılardan, Nasıl Çeker?
 • Tek Kameraya Karşı Oynama Tekniği
 • İki ve Üç Kameralı Çekimlerde Oynama Tekniği
 • Sabit ve Hareketli Kameralara Göre Oynama Tekniği
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm
 • Giyim-Kuşam, Makyaj
 • Zarafet ve Davranış
 • Mimik ve Jestler
 • Konuşma Yeteneği
 • Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama ve Vurgu Kullanımı
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
Sahnede kendinizi göstermenin zamanı geldi! Eğitimlerinizi 12. haftada tamamlıyor, profesyonel anlamda çalışmalar yapabilen bir oyuncu olabiliyorsunuz. Eğitimlerimizin sonrasında da yanınızda olmayı sürdürüyoruz ve almanız gereken diğer sahne eğitimleri için sizi yönlendiriyoruz.

Oyunculuk Kursu Programı – 500’den Fazla Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 500’den fazla öğrenci mezun eden Model Akademi Oyunculuk Kursu, Avrupa standartlarında ve %100 öğrenme garantisi sunan eğitimler veriyor. 15 yıllık deneyimle verdiğimiz oyunculuk kursu eğitimimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Oyunculuk Kursu Programı

Model Akademi’nin verdiği oyunculuk kursu eğitimleriyle başarıyı yakalayabilir, oyunculuk alanında sahne deneyimleri edinebilirsiniz.

Oyunculuk Kursu; haftada 2 gün 8 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, akıcı ve anlaşılır konuşma, sahnede beden dili kullanımı, temel oyunculuk teknikleri, rol yapma becerileri ve tirat sergileme konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen herkese hitap eden bir MEB onaylı eğitim programıdır. Sahne deneyimi kazanıp kendini geliştirmek isteyen, oyunculuğa yönelik çalışmalar yapmak isteyen herkesi Model Akademi’nin oyunculuk kursuna bekliyoruz.

Kendinizi tanımanıza, yeteneklerinizi geliştirmenize ve hayallerinizi gerçekleştirerek profesyonel bir oyuncu olmanıza fırsat yaratan eğitimler için oyunculuk kursu programına dahil olabilirsiniz.

oyunculuk eğitimi

Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Model Akademi olarak oyunculuk kursu eğitimlerinin sonunda başarıyı yakaladığınızda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Oyunculuk kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Oyunculuk kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Model Akademi oyunculuk kursu eğitim programlarımızı öğrencilerimizin seviyelerine, beklentilerine ve ihtiyaçlarına yönelik düzenliyoruz. Oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanıyor. Oyunculuk kursu fiyatları belirlenirken ise öğrenci adayımızın ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişen faktörlere göre değerlendirme yapıyoruz. Kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Oyunculuk kursu ücretleri hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Model Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Model Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Oyunculuk kursu Florya, oyunculuk kursu Bahçelievler, oyunculuk kursu Ataköy, oyunculuk kursu Yeşilköy, oyunculuk kursu Zeytinburnu, oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Oyunculuk kursu öğrencilerimiz; hobi ya da mesleki amaçlı oyunculuk eğitimlerine devam etmek isterlerse Kamera Önü Oyunculuk Kursu, Tiyatro Eğitimi, Müzikal Oyunculuk Kursu, Özel İleri Oyunculuk Eğitimi gibi farklı oyunculuk eğitimlerimizden yararlanarak ileri oyunculuk tekniklerini öğrenebilir, daha çok sahne deneyimi kazanarak oyunculuk becerilerini geliştirebilirler.

Eğitim Danışmanına Sor

model akademi iletişim
oyunculuk kursu fiyatları

Oyunculuk Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Oyunculuğa meraklı katılımcılarımız, aldıkları etkili oyunculuk dersleri sonrası farklı alanlarda da kendilerini geliştirmek istiyorlarsa hem sosyalleşecekleri hem de yeni kazanımlar edinecekleri eğitimlerimizden yararlanabiliyorlar. Öğrencilerimizin en çok tercih ettikleri eğitimleri keşfetmek için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Model Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Model Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Oyunculuk kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük oyunculuk okulu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Model Akademi.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş oyunculuk eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Oyunculuk kursu ile hayatına eğlence ve sanat katmış yüzlerce mutlu öğrenci.

Yorum Başlığı

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

591

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.955 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50