Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bayilik Başvurusu

Yüksek Sayıda Öğrenci Mezuniyeti
Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinize uygun minimum öğrenci garantisi.
Her Semtte 1 Kurs Merkezi
Semtinizin öğrenci potansiyelini başka kurslarla paylaşmayacaksınız.
Düşük Yatırım Maliyeti
Düşük maliyetle Model Akademi yetkili kurs merkezleri arasına katılabilirsiniz.
Reklam ve Tanıtım Desteği
Sektörel web sitelerimizle kurs merkezinizin tanıtımı ve sosyal medya çalışmaları.
Çağrı Merkezi Desteği
Güler yüzlü çağrı merkezi personellerimizle öğrenci karşılama desteği.

Model Akademi’nin Yetkili Eğitim Merkezlerinden Biri Olmak İster Misiniz?

Ailemize Katılın!

Moda ve sanat dünyasına yeni isimler kazandırmak, geleceğin mankenlerini ve modellerini yetiştirmek istiyorsanız hemen bizi arayın! Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, 15 yıllık deneyimle kariyerlerini yeniden yapılandırmak isteyen yetişkinlere ve geleceklerine yatırım yapmak isteyen çocuk ve gençlere eğitim veriyor, köklü bir eğitim kurumu olarak kendini geliştirmeye gönül vermiş herkesi ailemizin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyuyoruz!

Başvuru Yap

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın

franchise başvuru

Siz Eğitim Verin, Biz Marka Bilinirliğinizi Yaratalım!

Mankenlik, fotomodellik, oyunculuk, zarafet, diksiyon ve beden dili gibi eğitimlerde Türkiye’nin en deneyimli kurs merkezlerinden biri olarak sizlere bu büyük eğitim markasının parçası olma fırsatı sağlıyoruz!

Eğitim sektöründeki 15 yılı aşkın deneyimimizi sizlerle paylaşıyor, geleneksel ve dijital medya kanallarındaki hakimiyetimizi eğitim merkezinizin PR’ını yapmak için değerlendiriyor, kendi markanızı kurmanıza, eğitim sektöründeki yerinizi sağlamlaştırmanıza yardımcı oluyoruz! Siz de Model Akademi işbirliğiyle daha fazla öğrenciye ulaşmak istemez misiniz?

Yapmanız gereken tek şey vermek istediğiniz eğitimlere odaklanmak! Geri kalan her şeyi bize bırakın, biz de eğitim merkezinizi mankenlik okulları arasında zirveye taşıyalım!

Sisteminizi Kuralım!

Yılların birikimi ve güncel metotlardan yararlanarak oluşturduğumuz başarısı kanıtlanmış eğitim sistemimiz, ders içeriklerimiz, profesyonel organizasyon yönetimimiz ve deneyimimizle daima yanınızdayız!

Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun hareket eden, sektörde güvenilirliği ve uzmanlığı ile bilinen ayrıcalıklı bir kurum olarak kurs açma sürenizi kolaylaştırıyor, eğitim programlarınızı düzenliyor, personellerinizi eğitiyor, ihtiyacınız olan eğitsel materyallere ulaşmanızı sağlıyor, mali ve kurumsal organizasyonuna destek olarak sizlere anahtar teslim bir eğitim kurumu bırakıyoruz!

Model Akademi’nin başarısının sırrı; mesleklerini gelecek nesillere aktarma tutkusuyla hareket eden eğitimcilere her zaman destek olmasında yatmaktadır!

mankenlik kursu franchise
mankenlik kurs franchise

Birlikte Büyüyelim!

Model Akademi olarak hedefimiz Türkiye’nin her bölgesinde ayrıcalıklı bir eğitim kurumu haline gelerek manken olmak isteyen herkesin gelişimlerine destek olmak!

Siz yalnızca kurumunuzun standartlarını geliştirmekle ilgilenin, biz de bu sırada geleneksel ve dijital medyada markanızı oluşturmak için gereken PR çalışmalarını yapalım, MEB standartlarına uygunluğunuzu denetleyelim, Milli Eğitim Bakanlığı resmi prosedürlerini ve personel oryantasyonunu başından sonuna yönetelim, eğitim sektöründe güvenilirliğiyle bilinen kurumlar arasında yer almanızı sağlayalım!

Mesleğinize dair birikim ve deneyiminizi yeni öğrencilere aktarmak, geleceğin en başarılı mankenlerini, modellerini ve oyuncularını yetiştirmek, bizimle birlikte büyümek istemez misiniz?

İş Ortağı Yorumları

Aramıza Katıl

Model Akademi olarak 15 yıllık deneyimimiz ve organizasyon becerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Öğrencilerine Ulaş

Öğrenci sayınızı arttırıyor, doğru bir PR yönetimiyle daha fazla insana ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kazancını Arttır

Sürecin başından sonuna kadar size destek oluyor, çözümler üretiyor, birlikte büyüyoruz.

kadın girişimcilere destek

Kadın Girişimcilere Destek

Modaya dair birikiminizi eğitim sektörüne taşımak, geleceğin başarılı mankenlerini ve modellerini yetiştirmek mi istiyorsunuz?

Model Akademi olarak iş hayatında başarılı olarak adından söz ettirmek isteyen tüm iş kadınlarına tam destek veriyor, hayallerindeki girişimi görüştürmek için yola çıkan kadın girişimcilerimizin yollarını aydınlatıyor, MEB standartlarına uygun mankenlik kursu merkezini açabilmeleri için tüm prosedürleri yerine getirmelerini kolaylaştırıyoruz.

Siz de düşük maliyetle eğitim sektöründe yeni bir yatırıma hayat vermek istiyor, ancak mankenlik kursu açmak için gereken şartları ve belgeleri karşılamaya çalışırken kaybolacağınızdan endişe ediyorsanız Model Akademi ile tanışmanızın tam zamanı!

Genç Girişimcilere Destek

Ülkemizin iş dünyasında daha fazla genç girişimcinin bulunması için eğitim sektörüne giriş yapmak isteyen gençlerimizin Model Akademi deneyiminden yararlanmasını sağlıyoruz!

Üniversiteden yeni mezun oldunuz ve kariyer yolculuğunuza en tepeden başlamak mı istiyorsunuz? Kendi eğitim kurumunuzu açmak, geleceğin mankenlerini ve modellerini yetiştirmek hayaliniz mi? Türkiye’nin en çok tercih edilen mankenlik okulunu açmak için gücünüzü Model Akademi ile birleştirmeye ne dersiniz?

Sizin için tüm ayrıntılarla ilgileniyor, size ise yalnızca öğrencilerinize ve girişiminize odaklanma fırsatı veriyoruz!

genç girişimcilere destek

Sıkça Sorulan Sorular

Podyumların yıldızlarını yetiştireceğiniz bir mankenlik kursu açmak mı istiyorsunuz? O halde kurumsal partnerimiz olmak için bizimle iletişime geçen iş insanları ve girişimcilerin Model Akademi’ye en çok yönelttiği sorulara göz atın, mankenlik kursu açma süreci ve Model Akademi franchise sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin, girişiminizi hayata geçirmek için daha fazla beklemeyin!

Geleceğin mankenlerini ve modellerini yetiştirerek moda dünyasına yeni yıldızlar kazandırmak isteyen, farklı sektörlerdeki başarılarını eğitim sektörüne de taşımayı hedefleyen veya mevcut kurs merkezinin kapasitesini ve bilinirliğini arttırmayı düşünen tüm girişimciler ve iş insanları Model Akademi desteğiyle kendi mankenlik kursu merkezinin başına geçebilir veya mevcut kurs merkezinin büyümesini sağlayabilir.

Mankenlik kursu açmak için gereken şartlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Öğretim Kurumları Standartları Yönergesi ile belirlenmiştir. Buna göre bir mankenlik kursunun; bina güvenliği, derslik ve diğer odaların ölçüleri ve yerleşim planları, sosyal alanlar, tapu ve kira sözleşmeleri, yapı kullanımına dair izinler, çevre ve sağlık koşullarının uygunluğu gibi tüm fiziksel koşullara uyması ve bunu gösteren belgelere ek olarak kurucu ve kurum müdürünün nüfus ve adli sicil kayıtları, kurumun ana sözleşmesi, yönetim kurulu, vergi levhası, eğitim personelleri, ticaret sicil gazetesi, ders müfredatı gibi belgelerle ilgili kurumlara başvuruda bulunması gerekir.

Mankenlik kursu açma yatırım maliyetleri kurs binasının büyüklüğü, dersliklerin ve bina içerisindeki diğer oda ve bölümlerin ölçüleri, kullanım amaçları ve yerleşim planlarının Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygunluğuna ve buna paralel olarak gerekecek tadilatlara ve ek olarak kurs merkezinin açılışı sürecinde yapılması gereken reklam ve tanıtım faaliyetlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Mankenlik kursu dekorasyon maliyetleri; kurs binasının büyüklüğü, dersliklerin ve bina içerisindeki diğer oda ve bölümlerin ölçülerine uygun olarak kurumda kullanılması gereken mobilyaların, ders araç gereçlerinin, teknolojik ekipmanların ve kurumsal kimliği yansıtan renklendirme ve boya, ışıklandırma, tabela ve logo gibi çalışmaların hesaplanmasıyla belirlenmektedir. Mankenlik kursu açma maliyetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için franchise danışmanlarımızla görüşebilir, projenize yönelik maliyet bilgisi alabilirsiniz.

Model Akademi franchise ücreti dahilinde;
 • İş planlarının oluşturulması,
 • Başvurular için gerekli dosya hazırlıkları,
  • Milli Eğitim Bakanlığı başvuruları için dosya hazırlıkları,
  • Milli Eğitim Müdürlüğü başvuruları için dosya hazırlıkları,
  • Valilik ve kaymakamlık gibi yerel yönetimlere başvuru için dosya hazırlıkları,
  • Bina güvenlik ve uygunluk raporlarının alınması,
 • Reklam ve kampanya yönetimi,
  • Dijital reklam ve PR süreçleri,
  • Web site kurulumu ve kullanım desteği,
  • Sosyal medya danışmanlığı,
  • Şube açılışı için tanıtım planlaması,
  • Kurs kampanyalarının planlanması,
  • İlan ve afiş gibi basılı reklam görsellerinin tasarımı,
 • Fizibilite çalışmaları,
  • Gelir-gider dengesi,
  • Personel yönetimi danışmanlığı,
  • Öğrenci kayıt süreçlerinin yönetimi,
  • Kurumsal ihtiyaçların belirlenmesi,
  • Finansal danışmanlık,
 • İnsan kaynakları yönetimi,
  • Gerekli personellerin belirlenmesi,
  • Personel mülakat ve alım süreci danışmanlığı,
  • Eğitmen mülakat ve alım süreci danışmanlığı,
  • Personellerin kurum içi eğitimleri,
  • Uluslararası program eğitimleri,
  • Milli Eğitim Bakanlığı takip ve denetim uygulamaları hakkında bilgilendirmeler,
 • Yıllık takvim planlanması,
 • Kurs yönetim programı,
 • Müfredat planlaması,
 • Uzaktan erişim yoluyla merkezi destek.
model akademi iletişim

Bizimle İletişime Geçin!

Model Akademi franchise sistemi hakkında bilgi almak, aramıza katılmak için formumuzu doldurun, danışmanlarımız sizi en kısa sürede arasın.

Siz de Model Akademi ailesiyle çalışmanın avantajlarını hemen yaşamaya başlayın!

Formu Doldur!
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50