Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Model Akademi

Hakkımızda

Model Akademi, Girişimci Eğitmen Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz tarafından 2008 yılında kurulmuştur.

Alanında uzman ve deneyimli mankenler, modeller, fotoğrafçılar, tiyatro ve sinema oyuncuları, sahne sanatları uzmanları, yurt içi ve yurt dışında projeleri ve kreasyonlarıyla tanınmış başarılı modacılar, manken ve oyuncu koçları, eğitim danışmanları, akademisyenler, iletişim uzmanları, yönetmenler, art direktörler, kariyer ve imaj danışmanları ile geniş bir sanat ekibinden oluşan kadroyla öğrencilerimize Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı moda, modellik ve oyunculuk eğitimi vermekteyiz!

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olarak 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun, öğrenme hızları, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktalarını göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir program hazırlamaktayız.

meb ruhsatlı mankenlik kursu

İçindeki mankeni keşfet! Hemen kayıt ol!

15+

Yıllık Deneyim

Modellik ve oyunculuk eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Model Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Model Akademi modellik ve oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Modellik ve oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

2100+

Mezun Öğrenci

Modellik ve oyunculuk kursları ile mesleki bilgi ve beceri kazanmış yüzlerce profesyonel.

model akademi vizyon

Vizyon

Yaşam boyu öğrenme odaklı ve eğitimdeki öncülüğüyle toplumsal ve sanatsal gelişime yön veren uluslararası bir eğitim kurumu olmak vizyonumuzdur.

Model Akademi olarak bilimsel eğitim yöntemlerinin ışığında ve güncel eğitim teknolojilerini kullanarak, elde ettiği köklü bilgi birikimini sürekli güncelleyen, dünya standartlarını yakından takip ederek öğrencilerine her zaman günceli sunan, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle daha iyi bir geleceğin şekillenmesine katkıda bulunan prestijli ve öncü bir akademi olmaya devam etmek önceliğimizdir.

Her biri alanında uzman, sanata ve modaya gönül vermiş ve alanlarının gelişmesine katkıda bulunmuş tecrübeli eğitim kadromuzla moda ve sanat tutkusunu gelecek nesillere aktarmak, güven duyulan bir kurum olarak hayata ve insanlığa değer katmak arzumuzdur.

Misyon

Misyonumuz; sanata saygının temel değer olarak kabul edildiği, verimli, yaratıcı ve akademik bir paylaşım ortamında, çağdaş eğitim yöntemleriyle ülkemizin başarılı sanatçılarını yetiştirmektir.

Sanata gönül vermiş bireyleri geleneksel ve çağdaş değerlerle yoğurarak, bilgili, entelektüel birikimi yüksek, yaratıcı ve eleştirel düşünen, hayata daha özgür bakan, kendini sürekli geliştiren, özgüveni yüksek, üstleneceği mesleki ve sosyal sorumlulukları hakkıyla yerine getirecek Moda, Sinema ve Tiyatro dünyasının başarılı isimlerini ülkemize kazandırmak amacımızdır.

Öğrencilerimizi mesleki bilgi ve becerilerini dünyanın her yerinde kullanabilecekleri şekilde profesyonel hayata hazırlayarak ülkemizi dünyada temsil eden bir eğitim kurumu olmak hedefimizdir.

model akademi misyon
model akademi değerler

Değerler

Eğitim felsefemizle standartlardan ve taklitten uzak, geçmişin bilgi birikimi ile geleceğin eğitim ihtiyaçlarını dikkate alarak öğrencilerimize ışık oluyoruz.

Eğitim içeriklerinde bilimsellik, programlarımızda sürdürülebilirlik, sistemde yenilikçilik ve öncülük, öğrenci memnuniyetinde güvenirlik en önemli değerlerimizdir. Aklın ve bilimin ışığında, sürekli öğrenen ve gelişen bir kurum olarak özverili ve çözüm odaklı kadromuzla sahne sanatlarını yaşatmaya devam ediyoruz.

Öğrencinin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek, öz güveni yüksek, nitelikli ve donanımlı, özgür düşünen sanatçılar yetiştirmek için canla başla çalışıyoruz.

20’den Fazla Uzman Eğitmen

Her biri alanında uzman, modaya, sahne sanatlarına, tiyatro ve sinemaya gönül vermiş, alanlarının gelişmesine katkıda bulunmuş tecrübeli modacılar, mankenler, modeller, oyuncular, yönetmenler, fotoğrafçılar, art direktörler tek çatı altında!

Oyunculuk, mankenlik, fotomodellik gibi sahne sanatları ve moda ile görsel ve işitsel sanat dalları ve mesleklerde deneyimli, yerli ve yabancı projelerde yer almış Türkiye’nin ünlü modelleri, mankenleri, oyuncuları, fotoğrafçıları, yönetmenleri, sanat direktörleri, modacıları ve alanında usta isimlerle en iyi eğitimleri veriyoruz.

Moda ve sanat dünyasının yıldızları arasında yerinizi almak ve yeteneklerine yön vermek isteyen herkesi doğru eğitmenlerle doğru hedeflere ulaştırıyoruz.

mankenlik kursu egitmenleri
mankenlik kursu mezunları

2100 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize mankenlik, modellik ve oyunculuk mesleğinin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Teknik ve pratik donanımda eğitim merkezimiz, ferah atölyeler, Avrupa standartlarında uygulamalı eğitim programlarımız, podyum ve sahne çalışmalarımız, duayenlerle söyleşiler ve workshop etkinliklerimiz, tiyatro ve film gösterimlerimiz ile sosyal sorumluluk projeleri gibi ayrıcalıklı hizmetlerimize ek olarak güler yüzlü yaklaşımımızla öğrencilerimizi samimi ve içten bir ortama davet ediyoruz.

Tamamen kişiye özel, ilgisine, öğrenme hızına ve yeteneklerine göre şekillenen eğitimlerle geleceğin başarılı sahne yıldızlarını yetiştirmeye devam ediyoruz.

Eğitim Markalarımız

Nitelikli iş gücü yetiştirerek ülke değerlerine katkıda bulunmak, kendine güvenen, sanatsal bilinç kazanmış, yaratıcı, girişimci ve donanımlı bireyler yetiştirmek için 20 eğitim markasını hayata geçirdik.

Hobi ve Mesleki Gelişim alanında Sanat Akademi, Foto Life Akademi, Sinema Akademi, Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Resim Akademi ve elbette Model Akademi; Kişisel Gelişim ve Kariyer Kursları olarak Kariyer Home, İmaj Akademi, SEO Akademi, Web Akademi ve Dil Akademi ile ülke gelişimine katkıda bulunan, kültürel değerlere önem veren, analitik düşünen, mükemmeliyet kültürünü benimsemiş, alanında yetkin ve yenilikçi isimleri ülkemize kazandırıyoruz.

150’den fazla branş eğitimimizle hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen her yaştan öğrencimize kariyer fırsatları yaratıyor, kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

mankenlik kursları

Model Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Türkiye’nin en çok tavsiye edilen mankenlik okulu olarak ünlü televizyon kanallarına konuk olduk, gazete ve dergilerde yer aldık. Moda dünyası ve sahne sanatları hakkında merak edilenleri yanıtladık, kurumumuzdan bahsettik… Bizi yakından tanımak istiyorsanız konuk olduğumuz TV programlarını izleyin, yazılarımızı takip edin…

model akademi tv programları

TV Programları

Model Akademi TV ekranlarında! Türkiye’nin en çok izlenen TV kanallarına konuk olarak akademimizden bahsettik.

model akademi gazete haberleri

Gazete Haberleri

Eğitim metodumuz, ünlü eğitmenlerimiz, podyum ve sahne çalışmalarımız ve öğrencilerimizin başarıları ile gazetelerde yer aldık.

model akademi dergi röportajları

Dergi Röportajları

Moda ve sanat dünyası ile ilgili yazılarımız, duayenlerle söyleşilerimiz, defile ve sahne organizasyonlarımızla ünlü dergilerde yer aldık.

Bizden Haberler

Mankenlik ve oyunculuk eğitimlerimizi, kampanyalarımızı ve etkinliklerimizi yakından takip edin, siz de ailemizin bir parçası olun.

Türkiye’nin En Keyifli Mankenlik Okulu Model Akademi’yi İnceleyin!

Kurs binamızı, eğitimlerimizi, podyum ve sahne çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Model Akademi öğrencilerinin yorumlarına göz atın, Türkiye’nin en büyük moda ve sanat ailesine siz de katılın! Model Akademi’yi başarılı kılan şey; sanatsever binlerce yetenekli değerin ailemizin bir parçası olmasıdır!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Ayrıcalıklı Standartlarda Eğitim Alın! Akademi Ailemizi İnceleyin!

Model Akademi’de standartların dışında, sıradanlıktan uzakta bir eğitim sizi bekliyor! Dersliklerimize, mankenlik ve oyunculuk sınıflarımıza ve sosyal alanlarımıza yakından bakın; keyifli eğitimlerimizden fotoğraflarla akademimizi tanıyın, mezunlarımızın başarılarını inceleyin! Siz de ailemizin bir parçası olun…

Sosyal Medyada Biz

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50