Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuklar İçin Mankenlik Eğitimi Programı – Neler Var?

Çocuk Mankenlik Eğitimi ile Çocuklarınızı Podyuma Hazırlayın!

Çocuklarınızın yeteneklerini erken yaşta keşfetmelerine destek olmak ve Türkiye’nin en iyi ajansları, moda sektörünün dev firmaları ile çalışarak ünlü markaların yüzü haline gelmelerini sağlamak istiyorsanız çocuk mankenlik eğitimi ile sektöre ilk adımı atmalarına yardımcı olabilirsiniz. Çocuk mankenlik kursları çocuklarınızın gerekli eğitimleri alarak hem deneyimlerini hem de mesleğe dair birikimlerini arttıracaktır!

Peki çocuk mankenlik eğitimi programı içerisinde neler var? Aşağıda sizler için çocuk mankenlik dersi içerikleri ve çocuk mankenlik eğitiminin çocuklarınıza sağlayacağı katkılar hakkında bilgi verdik. Eğer çocuk mankenlik eğitimi programı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımıza göz atın!

Önce Mankenlik Mesleğini ve Moda Dünyasını Tanıyacaklar! – Çocuk Mankenlik Eğitimi Programı

Çocuklar için mankenlik eğitimi söz konusu olduğunda ilk olarak mesleğin doğasına odaklanmak gerekir, çünkü en nihayetinde çocuklarda mesleki bilincin yetişkinlere göre daha az olması son derece doğaldır. Bu nedenle çocuk mankenlik kursu programı kapsamında çocukların moda tarihi ve mankenlik mesleği hakkında fikir edinmesi sağlanır, dünyaca ünlü mankenlerden örneklerle mesleki bilinç kazanmaları hedeflenir.

Beden Farkındalığı Kazanırlar! – Çocuk Mankenlik Kursu Programı

Genel bir mesleki tanıtımın ardından çocuk mankenlik dersleri çocukların beden farkındalığını arttırmaya yönelik uygulamalarla devam eder. Nefes ve harekete yönelik egzersizler içeren çocuk mankenlik dersi programları böylelikle çocukların uzuvlarını daha iyi tanıyarak bedenlerini ve beden dillerini daha doğru kullanmalarına yardımcı olur.

Müzikle Yürümek Sanıldığı Kadar Kolay Değil! – Çocuk Mankenlik Eğitimi Programı

Çocuklar için mankenlik eğitimi programlarında üzerinde durulan önemli bir diğer konu da müzik ve ritim algısı ve müzikle birlikte yürümedir. Mankenlerin podyum performansları düşünülünce bu konunun özellikle ele alınması gerektiği açıktır. Bu nedenle çocuk mankenlik eğitimi ile miniklerin podyum düzeni ve podyum koreografileri hakkında fikir edinmesi sağlanır.

Kıyafet ve Aksesuar Taşıma Başlı Başına Bir Sanat! – Çocuklar İçin Mankenlik Eğitimi

Çocuk mankenlik eğitimi programı kapsamında odaklanılan bir diğer konu da kıyafet ve aksesuar taşımadır. Podyumda giysi ve aksesuar sunum tekniklerini öğrenen çocuklar; markaların beklentilerini ve taleplerini çok daha kolay anlayabilmekte ve podyumda buna uygun hareket edebilmektedir.

Poz Vermeyi Öğrenerek Portföylerini Oluşturacaklar! – Çocuk Mankenlik Dersi Programı

Çocuk mankenlik kursları içerisinde yer alan bir diğer konu da giriş düzeyinde verilen bir fotomodellik eğitimidir. Çocuklarınızın mankenlik ajanslarının dikkatini çekebilmesi için etkileyici bir portföyler hazırlaması gerekir. Bunun için de poz verme tekniklerini bilmeleri son derece önemlidir. Aynı şekilde temel fotomodellik becerilerine sahip olmaları sektörde de daha kolay yer edinmelerine yardımcı olacaktır.

Zarafet Kulisin ve Podyumun Olmazsa Olmazı! – Çocuk Mankenlik Eğitimi Programı

Gerek yetişkin gerekse çocuk mankenlik dersleri içerisinde zarafet eğitimlerinin de özel bir yeri vardır. Mankenlik, çok fazla insan ilişkisinin ve networkün söz konusu olduğu bir alandır. Böyle bir meslekte gerek podyum gerekse podyum arkasında zarafet kurallarına göre hareket etmek uyumlu bir ortamın yaratılması için önemlidir. Ayrıca zarafet kurallarını bilmek çocuklarınızın sosyal yaşamda da çok daha kolay öne çıkmalarını ve beğeni toplamalarını sağlayacaktır.

Çocuklarınıza Göre Hazırlanan Bir Eğitimle Potansiyellerini Açığa Çıkarın! 

Yukarıda genel olarak çocuk mankenlik eğitimi programı içerisinde yer alan konu başlıklarından bahsettik. Elbette bu konu başlıkları çocuklarınızın eksiklerine ve eğitsel ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu anlamda çocuğunuzun öğrenme hızlarına, gelişim düzeylerine, yaşlarına ve hedeflerine uygun bir eğitim almaları gelişimleri açısından son derece önemlidir.

Çocuklarınızın yeteneklerini erken yaşta keşfetmek istiyor, onları moda ve sanat dünyasına kazandırmayı hedefliyorsanız doğru adrestesiniz! Model Akademi çocuk mankenlik eğitimi programları ile miniklere mankenlik mesleğinin inceliklerini ilgi çekici içeriklerle aktarıyor, moda dünyasına yeni yüzler kazandırıyoruz!

[widget-168]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50