Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Oyunculuk Kursları Size Neler Kazandırır?

Kalitesiz Oyunculuk Eğitimi İle Zamanınızı ve Paranızı Boşa Harcamayın!

Oyunculuk kurslarına kaydolmayı düşünüyorsanız MEB oyunculuk kursları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmalı, kaliteli bir eğitim içeriğinden faydalanmanın farkını mutlaka bilmelisiniz. MEB onaylı oyunculuk kursları, müfredatları tamamen Milli Eğitim Bakanlığı’na uygun olarak hazırlanan kurslardır. Oyunculuk eğitimi almak için en iyi oyunculuk kursu programını tercih etmek istiyorsanız mutlaka MEB onaylı oyunculuk eğitimi araştırması yapmalısınız.

MEB oyunculuk kursları, size sunduğu eğitim programında tamamen Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından yararlanır, eğitim verdiği alanları ve binasını da MEB ruhsatı alarak güvenli hale getirir. Siz de aldığınız oyunculuk kursu eğitiminden memnun kalarak mutlu bir şekilde eğitiminizin tadını çıkarmaya başlaya bilirsiniz. Zamanınızı ve paranızı boşa harcamadan, doğru bir eğitim programıyla sonuç odaklı bir eğitim alırsınız. Çünkü kurs sonunda alacağınız MEB onaylı oyunculuk kursu sertifikasıyla profesyonel çalışmalar da yapabilirsiniz. 

MEB Onaylı Oyunculuk Sertifikası Ne İşe Yarar?

MEB oyunculuk kursları size iyi bir eğitim sunmak için vardır. Beklentilerinizin farkında olan prestij sahibi kurumlar MEB onaylı oyunculuk sertifikası verir. “MEB onaylı oyunculuk sertifika ne işe yarar, almasam olur mu” diye düşünüyorsanız, bu sertifikanın yeteneklerinizi resmiyete döktüğünü bilmelisiniz. Resmi olarak belgelenen eğitiminiz sonrasında, profesyonel anlamda kendinize çok fazla şey kazandırabilirsiniz. Mesela oyunculuk kursu sonrası eğitmen olmak istiyorsanız sertifikanızın olması gerekiyor. Sertifikası veya diploması olmayan kişiler yasal olarak oyunculuk eğitimi veremiyor. Oysa MEB oyunculuk kursları kapsamında eğitim alır, bir de MEB onaylı oyunculuk sertifikası edinirseniz, sizin için eğitmenlik şansı doğuyor. 

MEB Onaylı Oyunculuk Kursu Nasıl Eğitim Verir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenerek eğitim vermeye hak kazanmış MEB oyunculuk kursları, detaylı bir eğitim içeriği sunarak en kaliteli oyunculuk eğitimini almanıza katkı sağlar. Size birçok kazanım sunan programlarıyla MEB oyunculuk kursları, eğitiminiz sonunda sertifika vererek yetkinliğinizi gözler önüne serer. Böylece her kurumda geçerliliği bulunan bir eğitim almış olursunuz. 

MEB oyunculuk kursları eğitim ortamı bakımından da zengin ve güvenlidir. Eğitim aldığınız sınıflarda, depremden yangına kadar birçok felaket için güvenlik önlemi alınmış oluyor. Çünkü MEB onaylı oyunculuk kursları ruhsatlı olup, MEB yönergesine uygun hareket ediyorlar. Böylece siz de kurumun depreme dayanıklılık raporu olduğunu, acil çıkış kapısı bulunduğunu, yangın söndürme gereçlerinin tam olduğunu veya yangın merdiveni bulunduğunu biliyorsunuz. 

MEB onaylı oyunculuk kursları size güvenli bir eğitim ortamı sunar. Bu sebepten, birçok öğrenci tarafından tercih edilirler. Siz de güvenli sınıflarda oyunculuk kursu almak istiyorsanız MEB onaylı oyunculuk eğitimi veren kurumları tercih etmelisiniz. Böylece hem eğitim materyalleri tam hem de donanımlı ve kaliteli kurumlardan aldığınız eğitimle başarıyı yakalayabilirsiniz. 

MEB onaylı oyunculuk kursu almanın size kazandıracağı en önemli şey, ilgili ve yüksek bilgili eğitmenlerin verdiği oyunculuk eğitimidir. Çünkü bu kurumlar eğitimsiz ve deneyimsiz kişilerle çalışmanın yasal olmadığını gayet net bir şekilde bilirler. MEB onaylı oyunculuk eğitimi verebilmek için eğitmenlerin resmi kurumlar tarafından onaylanması gerekiyor. Tercih edeceğiniz oyunculuk eğitimi veren kurumların kadrosunda deneyimli, profesyonel başarıları bulunan, ilgili eğitmenler yer almak zorunda. Aldığınız eğitimin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri de budur. 

MEB Onaylı Oyunculuk Eğitimi Programının Amaçları Nelerdir?

MEB oyunculuk kursları, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından yararlanır ve kazanımlarını bu müfredata göre belirler. Oyunculuk eğitimi sonrası hangi kazanımları elde edeceğinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşma becerisi kazanma,
 • Etkili iletişim kurma becerileri geliştirme,
 • Kendini iyi ifade edebilme,
 • Konuşurken sesi doğru kullanabilme,
 • Doğru telaffuz becerileri,
 • Konuşurken tonlamalara, vurgulara, ezgilere dikkat etme,
 • Etkili bir şekilde beden dili kullanmayı öğrenme,
 • Oyunculukta diksiyonun önemini kavrama,
 • Kültürel ve sanatsal anlamda gelişim sağlama,
 • Sanata dahil olup tiyatroyu sevme becerileri geliştirme,
 • Duygularını oyuna yansıtabilme,
 • Sahne ve topluluk önünde konuşabilme fobisini yenme,
 • Oyunculuk yeteneklerinin açığa çıkmasını sağlama,
 • Sesle duyguyu yansıtabilme becerisi kazanma,
 • İyi bir oyuncunun niteliklerini kazanma,
 • Mesleki etik kuralları öğrenme.

Yukarıdaki becerilerin edinilmesi için MEB onaylı oyunculuk kursu kapsamında eğitim alınması gerekiyor. Siz de birçok kazanım elde etmek istiyorsanız MEB onaylı oyunculuk kursları hakkında daha fazla bilgi edinmeli ve sizin için en iyi olanda karar kılmalısınız. 

MEB Onaylı Oyunculuk Kursları Kaliteli Eğitim Sunar

Diğer sektörlerde sık sık gördüğümüz gibi, eğitim sektörü de yasal olmayan kurumlar tarafından ele geçiriliyor. Siz iyi bir oyunculuk eğitimi almaya çalışırken, ruhsatsız kurumlar bu fırsatı kaçırmadan en iyi oyunculuk eğitimini verdiğini iddia ederek buraları tercih etmeniz için baskı kurmaya çalışıyorlar. Oysa bu tarz ruhsatsız kurumlarda eğim vermek de almak da yasak! Böyle kurumlardan eğitim talep ederek vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın, aynı zamanda da bu suça ortak olmayın. 

İyi bir eğitim almayı umduğunuz ve tercih etmeniz gereken kurumlar kesinlikle MEB oyunculuk kursları olmalıdır. Aldığınız eğitimin kalitesini; edindiğiniz kazanımlardan, güvenli sınıflarda bulunmanızdan, her sorunuza cevap verebilen eğitmenlerle vakit geçirmekten anlayabilirsiniz. Sizin için en doğru kurs ortamını arıyorsanız Model Akademi’nin MEB onaylı oyunculuk kursu için bizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50