Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Modeller İçin Doğru Poz Verme Teknikleri – Nasıl Poz Verilir?

Fotoğraflarda Etkileyici Gözükmek ve Ajansların Dikkatini Çekmek İçin Bunlara Dikkat Edin! – Modeller İçin Poz Verme Önerileri

Eğer fotomodel olarak kariyerinizde ilk adımlarınızı atmayı planlıyor, ajanslara başvuru yapmak için fotoğraf çekimleri yaparak portfolyonüzü hazırlamaya çalışıyorsanız zorlanmanız doğaldır. Bu noktada bizim önerimiz kesinlikle işe fotomodellik eğitimi alarak başlamanız! Ancak bunun anlamı evde de kendinizi geliştirmek için bir şeyler yapamazsınız değil!

Bu nedenle aşağıda modeller için poz verme teknikleri hakkında bilgi verdik ve ajansların ya da moda sektöründe hizmet veren markaların dikkatini çekmenizi sağlayacak önerilerde bulunduk. Siz de nasıl poz verilir diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin!

Öncelikle Özgüvenli Olun! – Modeller İçin Poz Verme Önerileri

Gerçekten etkileyici fotoğraflar yaratmak istiyorsanız kulağa ilk anda basit gelse de öncelikli önerimiz özgüvenli hareket etmeniz olacak! Kamera karşısında heyecanınızı kontrol etmeyi öğrenin ve çekingen davranmadığınızdan emin olun! Enerjinizin ve mesajınızın karşı tarafa geçmesini sağlamalısınız...

Artı ve Eksi Yönlerinizi Tanımalısınız! – Modeller İçin Poz Verme Teknikleri

Eğer ajansların dikkatini çekebilecek pozlar vermek istiyorsanız işe vücudunuzu ve artı yönlerinizi tanıyarak başlamak iyi bir fikirdir. Yüzünüz hangi açılardan daha güzel gözüküyor? Vücudunuzda beğenmediğiniz yönlerinizi nasıl arka plana itebilirsiniz? Bunlara dair bir fikrinizin olması işinizi kolaylaştırır. Örneğin; karakteristik bir çene yapınız mı var? O halde başınızı hafifçe yukarı kaldırarak poz vermek hiç de kötü bir fikir gibi gözükmüyor! Veya belinizin biraz fazla kalın olduğunu düşünüyorsanız portfolyonuzda ellerinizi kalçanızın üzerine koyarak belinizin ince gözükmesini sağladığınız fotoğraflara daha fazla yer verebilirsiniz.

Doğal Bir Gülümseme Yakalayın! – Nasıl Poz Verilir?

Bir fotomodelin karşı tarafa duygularını aktarabilmesi en önemli noktalardan biridir. Elbette her fotoğrafınızda gülümseyin demiyoruz! Ancak gülümsediğiniz fotoğraflarda doğal ve enerjik bir gülümseme yakaladığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde insanların sizinle ve markayla bir bağ kurmasını bekleyemezsiniz!

Ellerinizi Doğru Kullanın! – Modeller İçin Poz Verme Önerileri

Yeni başlayan modeller için poz verme sırasında en zorlanılan konulardan biri de ellerin ve kolların konumudur. Nitekim gündelik yaşamda da çoğu zaman, özellikle heyecanlandığımız durumlarda el ve kollarımızı nereye koyacağımızı bilemeyiz. Açıkçası aynı durum fotomodellik için de geçerlidir. Bu nedenle ellerinizin ve kollarınızın fotoğraf konsepti ve mesajı için uygun şekilde konumlanmasını sağlamalısınız. Ayna karşısında çalışmak ve çekim yapmak en azından başlangıçta işinizi kolaylaştırabilir.

Farklı Türde Çekimler Yapın! – Modeller İçin Poz Verme Teknikleri

Portfolyonuza koyabilmek için farklı amaçlara ve sektörlere hitap eden çekimler yapmanız son derece önemlidir. Örneğin kendinize üç ana konsept belirleyebilirsiniz: lüks, ticari ürün çekimleri ve fitness! Bu farklı aksesuarlar gerektiren konseptlere uygun bir kıyafet giyin ve pozunuzu da buna göre belirlemeye çalışın! Örneğimizden devam edersek fitness çekimleri için daha atletik pozları tercih ederken lüks çekimlerde ise çarpıcı ve sert bakışların yer aldığı, postürünüzün öne çıktığı çekimlere yönelebilirsiniz.

Hızlı Poz Değiştirmeyi Öğrenin! – Nasıl Poz Verilir?

Eğer sektördeki fotoğrafçıların çalışmayı sevdiği favori fotomodellerden biri haline gelmek istiyorsanız hızlı poz değiştirmeyi öğrenmeniz oldukça önemli bir artıdır. Bir fotoğrafçı yaklaşık 3 saniyede bir pozunuzu yakalayabilir. Siz de hızlı poz değiştirerek fotoğrafçının işini kolaylaştırabilir, projede kullanılmaya uygun daha fazla fotoğraf çekebilir, fotoğrafçıya ve markaya seçme şansı verebilirsiniz.

Eğitim Alın, Kendinizi Geliştirin, Talep Edilen Bir Fotomodel Olun!

Elbette evde kendi denemelerinizi yaparak bir noktaya kadar ilerleyebilirsiniz. Ancak gerçekten başarılı bir fotomodel olmak istiyor, sektörde hızlı bir biçimde yer edinmeyi ve ünlü markalarla çalışmayı hedefliyorsanız fotomodellik eğitimi alarak çok daha güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz!

Model Akademi fotomodellik kursları ile öğrencilerimize fotomodellik mesleğinin inceliklerini ve tekniğini aktarıyor, ayrıca eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle sektörde yer edinmenize yardım ediyoruz! En iyi fotomodel kursu için hemen bizimle iletişime geçin, hedeflerinize ulaşmanıza destek olalım!..

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50