Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuk Fotomodel Nasıl Olunur? – Küçük Yaşta Markaların Yüzü Olacaklar!

Çocuklarınızı Doğru Yönlendirmek İçin Bunlara Dikkat Edin! – Nasıl Çocuk Fotomodel Olunur?

Söz konusu moda ve sanat dünyası olduğunda çocukların da bu sektörlerde meslek sahibi olabilmesini doğal karşılamak gerekir. Elbette çocukların tam anlamıyla bir mesleki bilince sahip olduklarını söyleyemeyiz, ancak sektördeki ihtiyaçlar; ebeveynlerin doğru yönlendirmesiyle erken yaşta sanat ve moda dünyasında yer almayı mümkün kılmaktadır. Çocuk fotomodellik de bu mesleklerin en çok tercih edilenlerinden biridir.

Peki çocuk fotomodel nasıl olunur? Siz de çocuğunuzun kamera önüne erken yaşta geçerek markaların yüzü olmasını istiyor, ancak nasıl çocuk fotomodel olunur sorusuna tatmin edici bir yanıt veremiyor, çocuğunuzu yanlış yönlendirmekten korkuyorsanız yazımızı incelemeye devam edin! Sizin için çocuk fotomodel nasıl olunur sorusuna yanıt verdik!

Her Şeyin Başı Eğitim! – Çocuk Fotomodellik Eğitimi

Diğer mesleklerin çoğunda olduğu gibi çocuk fotomodellik için de öncelikle çocuğunuzu bu alanda eğitim almaya yönlendirmelisiniz. Çocuk fotomodellik eğitimi miniklerin bu alanda kendilerini geliştirerek mesleğin inceliklerini erken yaşta tanımalarını sağlar. Çocuk fotomodellik eğitimi programlarının genel olarak şu başlıkları kapsadığını söyleyebiliriz:

 • Fotomodelliğin tanımı ve türleri,
 • Poz verme teknikleri,
 • Kamera önü duruş şekilleri,
 • Fotoğrafta kompozisyon ve kurgu,
 • Beden dili kullanımı,
 • Fotoğrafta jest ve mimik,
 • Fotografik anlatım,
 • Fiziksel özelliklere uygun poz verme,
 • Mekana uygun poz verme,
 • Çekim süreci,
 • Stüdyo çekimleri,
 • Dış mekan çekimleri,
 • Portfolyo oluşturma gibi konuları çocuk fotomodellik eğitimi kapsamında saymak mümkündür.

Portfolyo Oluşturun! – Çocuk Fotomodel Nasıl Olunur?

Nasıl çocuk fotomodel olunur diyor, çocuğunuzu bunun için hazırlamak istiyorsanız çocuk fotomodel eğitimi sürecinden itibaren portfolyo hazırlıklarına başlamanıza öneririz. En nihayetinde çocuk bile olsa bir fotomodelin becerilerinin en büyük kanıtı fotoğraflardır. İyi hazırlanmış bir portfolyo ile çocuğunuzun sektörde dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Ajanslara Başvurun! – Nasıl Çocuk Fotomodel Olunur?

Çocuk fotomodel olmaları için çocuklarınızın ajansa kaydını yaptırabilirsiniz. Fotomodellik ajansları; kendilerine başvuran kişilerin bilgilerini ve fotoğraflarını kendi portföylerine katar ve internet sitelerinde yayınlar veya firmalara ikili ilişkilerde sunarlar. Ajanslara kaydolduktan sonra çocuğunuz kısa sürede sektörde proje teklifleri almaya başlayacaktır!

Çocuklarınızın Hem Menajeri Hem De Velisi Olduğunuzu Unutmayın!

Yukarıda çocuk fotomodel nasıl olunur sorusuna genel olarak yanıt vermeye çalıştık. Eğer siz de çocuğunuzun ünlü markaların yüzü haline gelmesini istiyor, bu potansiyeli taşıdığına inanıyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz. Ancak bu noktada son olarak bir hatırlatma yapmak istiyoruz!

Çocuk fotomodellik söz konusu olduğunda anne baba olarak çocuklarınızın hem velisi hem de menajeri olduğunuzu göz ardı etmemelisiniz. Ajans başvurusundan proje tekliflerine kadar her noktada sürece dahil olmalı, çocuğunuzun yer alacağı projelere onay vermelisiniz. Çocuğunuzun projede nasıl bir rol alacağı, ne giyeceği, nasıl poz vereceği gibi detaylar önce size sonra da destek aldığınız kuruma bağlıdır. Bu nedenle süreci başarılı ve sağlıklı bir şekilde yönetmek istiyorsanız güvenilir bir kurumdan destek aldığınıza emin olun!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50