Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zarafet Kursunun Faydaları – Girdiğiniz Tüm Ortamlarda Fark Edilen Siz Olun!

Tüm Bakışları Üzerinizde Toplamaya Hazır mısınız?

Katıldığınız ortamlarda zarafetinizle konuşulmak ve herkesi kendinize hayran bırakmak ister misiniz? Herkesin sizin ne kadar kibar, medeni ve hoşgörülü biri olduğunuzdan bahsetmesi ve bir ortama girer girmez tüm gözlerin size dönmesi için zarafet kursunu deneyimleyebilirsiniz.

Etkileyiciliğinizi ön plana çıkaracak ve büyüleyici bir zarafete sahip olmanızı sağlayacak zarafet eğitimi ile siz de özgüveninizi tazeleyebilir, kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz! Peki, zarafet kursunun faydaları nedir, zarafet kursu size ne katar, biliyor musunuz? 

Zarafet Kursu Faydaları – Zarafet Eğitimleri ile İmajınızı Tazeleyebilirsiniz!

Bazı insanların konuşmaları ile insanları etkisi altına aldığını ve etkili konuşma tekniklerine sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Akıcı ve anlaşılır bir dile sahip olarak insanlar üzerinde güçlü bir etki bırakmaya ve Türkçeyi doğru kullanmaya ne dersiniz? Zarafet dersi ile siz de konuşma adabından oturup kalkmanıza, yürüyüş eğitiminden sofra düzenine kadar hem sosyal hem de iş yaşamınızın her alanında fayda göreceğiniz bir eğitim alabilirsiniz! 

Yaşamın temeli, iletişim olduğu için zarafet eğitimi faydalarından en önemlisi etkili ve doğru iletişim kurma olabilir. Buna ek olarak en önemli zarafet dersi faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Zarafet dersleri alarak postür çalışmaları yapabilir, kambur oturma gibi yanlış alışkanlıklar edindiyseniz zarafet kursu ile sağlıklı bir duruşa sahip olabilirsiniz.
 • Organlarınız üzerinde tek tek çalışarak bedeninizi terbiye etmeyi öğrenebilir, beden farkındalığı kazanabilirsiniz.
 • Zarafet dersinde öğreneceğiniz tanışma adabı ile insanlarda yarattığınız ilk intibayı kontrol edebilirsiniz.
 • “Lütfen, teşekkür ederim, özür dilerim, rica ediyorum” gibi söylemleri günlük rutininize yerleştirebilirsiniz.
 • Zarafet kursunun faydalarından bir diğeri de beden dili kullanımı. Jest-mimik ve beden dili dersleri alarak iletişim becerilerinizi güçlendirebilirsiniz.
 • Günlük yaşamda zarafet dersi faydalarını gözlemleyebileceğiniz bir konu da konuşma adabı. Hangi ortamda, kiminle ve nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenebilir, zarafetinizi yansıtabilirsiniz.
 • Doğru telaffuz edemediğiniz söylemler üzerinde çalışarak Türkçeyi etkili ve akıcı bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz.
 • Empati yapmayı, saygı duymayı ve hoşgörülü olmayı benimseyebilirsiniz.
 • Çevreye ve hayvanlara karşı duyarlı olma alışkanlığını kazanabilirsiniz.
 • Kitap okuma, konsere gitme, tiyatro izleme ve müze gezme gibi kültür seviyenizi artıracak etkinliklere katılmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.
 • Zarafet kursunun faydalarından bir diğeri de sofra adabının öğrenilmesi. Çatal, bıçak ve peçetenin doğru kullanımını öğrenebilir, davet sofralarında asaletinizi belli edebilirsiniz.
 • Anne, baba ve eş gibi yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini fark edebilir, çok daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsiniz.
 • Ön yargısız olma, eleştirileri kabul etme, hatalı olduğunu söyleme ve yapıcı olma gibi konularda gelişim gösterebilir, çevrenize karşı çok daha uyumlu olabilirsiniz.
 • Sıraya girme ve sıra bekleme gibi edinimleri kazanabilir, sabırlı olmayı öğrenebilirsiniz.
 • Hangi ortamda, ne giymeniz gerektiğini kavrayarak sosyal yaşama çok daha hızlı adapte olabilirsiniz.

Zarafet Dersi ile İş ve Sosyal Yaşamınızda Ön Plana Çıkabilirsiniz!

İş yaşamınızda çalışkan, bakımlı, özgüvenli ve düzenli biri olarak mı bilinmek istiyorsunuz? Ya da sosyal yaşamınızda herkesin sevdiği, saygı duyduğu ve arkadaş olmak istediği biri mi olmayı tercih ediyorsunuz? İnsanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak ve örnek alınan biri olmak için zarafet kursunun faydalarını deneyimlemeye ne dersiniz?

Zarafet eğitimi faydalarını kısa bir sürede fark edebilir, asil ve zarif duruşunuzla hem sosyal yaşamınızda hem iş hayatınızda yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Zarafet dersi ile herkes tarafından beğenilen biri olmaya hazır mısınız?

[widget-167]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50