Model Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Mankenlik Kursları – Doğru Kursu Nasıl Seçersiniz?

Hayal Kırıklığına Uğramamak İçin Bunlara Dikkat Edin! – En İyi Mankenlik Kursu Nasıl Seçilir?

Günümüzün yükselen mesleklerinden biri hiç kuşkusuz mankenlik. İmajına ve görünümüne güvenen kadın veya erkek pek çok insan mankenlik eğitimi alarak sektöre girmeye hazırlanıyor. Nitekim mankenlik kursu veren kurumların sayısı da buna bağlı olarak giderek artıyor. Ancak en iyi mankenlik kursu için hiç kuşkusuz aramanızı biraz daha dikkatli yapmalısınız.

Bir mankenlik kursu size neler sunabilir? Mankenlik kursu seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Aklınızda bu türden soruların olması çok doğal. Temel olarak en iyi mankenlik kursu deneyimi için şunlara dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz:

  • Kurumun MEB ruhsatı var mı?
  • Sektörde kaç yıldır hizmet veriyor?
  • Eğitmen kadrosu yeterli mi?
  • Ders içerikleri nasıl?
  • Sınıfları yeterince iyi mi?
  • Kontenjanları nasıl belirleniyor?
  • Merkezi bir lokasyonda mı?

Kendinize bu soruları sorarak en iyi mankenlik kursları için kriterler oluşturabilirsiniz. Gelin, şimdi bu saydığımız maddeleri biraz daha açalım.

1. MEB Ruhsatı – En İyi Mankenlik Kursları

Seçeceğiniz mankenlik kursu için dikkat etmeniz gereken en temel kriter aslında MEB ruhsatına sahip olup olmadığıdır. Bir eğitim kurumunun MEB ruhsatına sahip olması zorunludur! MEB ruhsatı kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay aldığını gösterir. Dolayısıyla mankenlik kursu eğitim içerikleri, eğitmen kadrosu ve kurumun fiziksel yeterlilikleri hakkında size güvence verir. 

MEB ruhsatına sahip kurumlar diğer mankenlik kursları ile kıyaslandığında her şeyden önce standartlarını ispat etmiş demektir. Eğer siz de mankenlik kursu seçerken neye dikkat edilir merak edenlerdenseniz, ilk olarak MEB ruhsatı kriterini göz önünde bulundurun.

2. Kurum Deneyimi – En İyi Mankenlik Kursu Nasıl Seçilir?

Eğitim sektöründe deneyimli bir kurum demek; yılların verdiği güven ve sektörde bilinirlik demektir. Deneyimli bir mankenlik kursu hem size nitelikli bir eğitim sunacak organizasyon becerisine sahiptir hem de mesleğe adım atmanızı networkünün genişliği ile kolaylaştırır. Üstelik yüzlerce öğrenci yetiştiren bir mankenlik kursu söz konusu olduğunda yaklaşımlarını, artı ve eksi yönlerini mezunlarından öğrenmeniz çok daha kolaydır.

3. Eğitmen Kadrosu – En İyi Mankenlik Okulu

Mankenlik okulu seçerken göz ardı etmemeniz gereken bir diğer konu da eğitmen kadrosunun deneyimi ve uzmanlığıdır. Mankenlik kursu alacağınız merkezde bu nedenle mankenlik eğitiminde ve tekniklerinde uzmanlaşmış isimlerin bulunması oldukça önemlidir. Güncel eğitim metotlarını bilen ve alanına hakim olan bir eğitmen, en iyi mankenlik eğitimi ile gelişiminizi hızlandırarak sizi sektöre kısa bir sürede hazırlayabilir.

4. Ders İçerikleri – En İyi Mankenlik Kursları

Mankenlik çoğu zaman sektörü tanımayanların sandığının aksine oldukça zor ve teknik bilgi gerektiren bir meslektir. Bu nedenle mankenlik kursu seçerken kesinlikle ders içeriklerinin kapsamına göz atmalısınız. Aradan geçen haftalar ve aylardan sonra neredeyse hiçbir şey öğrenmediğinizi fark etmek sizin için üzücü bir zaman kaybı olabilir.

5. Sınıf Ortamı – Mankenlik Kursu Nasıl Seçilir?

Yeterli organizasyon becerisine ve eğitim bütçesine sahip olmayan kurumlar, zaman zaman öğrencilerini küçük ve elverişsiz sınıflarda verimsiz eğitimler almaya mahkum edebilmektedir. Bu nedenle mankenlik kursu seçerken kesinlikle kurumu gidip görmenizi, dersliklerinizi gezmenizi ve incelemenizi tavsiye ederiz!

6. Sınıf Mevcudu – En İyi Mankenlik Kursları

Sınıf ortamının yanı sıra derslerin kaç kişilik kontenjana sahip olacağı da en iyi mankenlik kursu deneyimi için oldukça belirleyicidir. Kimi kurumlar sürümden kazanmayı hedefleyerek kalabalık sınıflarda mankenlik dersleri vermeye çalışmaktadır. Ancak böyle bir eğitim hem paranızı hem de vaktinizi boşa harcamaktan öteye geçmeyecektir.

7. Merkezi Lokasyon – En İyi Mankenlik Kursu Nasıl Seçilir?

Hiç kimse kendini geliştirmek için değerlendirebileceği boş vaktini trafikte harcamak istemez! Bu nedenle mankenlik kursu seçerken son olarak kurumun lokasyonuna da dikkat etmenizi öneririz. Evinize yakın mı? Değilse toplu taşıma veya şahsi aracınızla kolay ulaşabilir misiniz? Nasıl bir sosyal çevreye sahip? Tüm bu sorulara doğru yanıtlar vermeniz sizin için en iyi mankenlik kursu merkezini bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Saygın Kurumlar Sektördeki Yerinizi Sağlamlaştırır!

Biliyoruz, bugünlerde hem bütçeniz hem de hedeflerinize uygun bir mankenlik okulu bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Yine de yukarıda saydığımız hususlara dikkat ettiğiniz takdirde aradığınızı bulacağınızı ve keyifli bir deneyim yaşayacağınızı umuyoruz!

Unutmayın ki sektörde adı bilinen, yıllarca moda dünyasına öğrenciler kazandırmış, başarılı mankenlik okulları hem mesleğin gereklerini öğrenmenizi hem de sektöre adım atmanızı kolaylaştıracaktır! En iyi manken okulu olarak adını duyurmuş bir kurumdan alacağınız sertifika, özgeçmişiniz için güçlü bir referans sağlayacaktır.

[widget-168]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 50